Vhodnosť

Môžete stratiť Weght vypracovaním 40 minút na bežiacom páse?

Môžete stratiť Weght vypracovaním 40 minút na bežiacom páse?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bežecké pásy sú realistickou a účinnou formou kardiovaskulárnej aktivity.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Cvičenie je efektívny spôsob, ako zvýšiť spaľovanie kalórií zvýšením pohybov. Strata telesnej hmotnosti je možná spálením viac kalórií, ako konzumujete. Kalórie sú palivo, ktoré udržuje vaše telo v chode, a každý pohyb, ktorý robíte, spaľuje kalórie. Ak máte nadbytočný telesný tuk, budete musieť spáliť približne 3 500 kalórií, ktoré prevyšujú množstvo, ktoré prijímate, aby ste stratili jednu libru tuku. Zdravá strava je dôležitým faktorom pri každom úsilí o chudnutie.

Nízka intenzita: chôdza

Vaša telesná hmotnosť a svalová hmota budú hrať faktor, koľko kalórií spálite. Čím ťažšie ste a čím viac svalového tkaniva máte, tým viac kalórií spálite. Ak vážite 160 libier, spálite približne deväť kalórií za každú minútu chôdze. Ak budete chodiť celých 40 minút, spálite okolo 360 kalórií.

Mierna intenzita: Jogging

Jogging vyžaduje rýchlejšie tempo ako chôdza, a tým spaľuje viac kalórií. Keď znova použijete 160 kg ako svoju telesnú hmotnosť, budete každú minútu používať asi 12 kalórií. Ak budete udržiavať rovnaké tempo po dobu 40 minút, vaše telo spotrebuje približne 480 kalórií.

Vysoká intenzita: Beh

Beh je najťažší z troch a spaľuje najviac kalórií. Ak vezmete 160 libier ako základňu pre telesnú hmotnosť, za každú minútu sa spáli približne 15 kalórií. Cvičenie počas 40 minút sa môže pochváliť výťažkom 600 kalórií, hoci beh môže byť ťažké udržať ho na dlhú dobu.

Zmiešaná intenzita: Intervalový tréning

Miešanie krátkych impulzov vysokej intenzity s obdobiami nižšej intenzity je intervalový tréning. Intervalový tréning môže zlepšiť vytrvalosť - svalovú a kardiovaskulárnu - a poskytuje alternatívu k vykonávaniu jedného typu intenzity na bežiacom páse. Intervaly poskytujú prostriedky na zvýšenie vašich schopností a tiež spôsob, ako udržať veci zaujímavé. Skúste začať s 20 až 30 sekundami joggingu a 90 až 120 sekundami chôdze.

Tipy a bezpečnosť

Sklon je nastaviteľný na väčšine bežiacich pásov. Niektoré modely môžu dosiahnuť 30%. Sklon do kopca zvyšuje intenzitu tréningu, a preto kalórie spálili. Pridržaním alebo opieraním sa o bežiaci pás znižuje spálené kalórie.

Pred cvičením na bežiacom páse požiadajte niekoho, aby vám ukázal všetky funkcie stroja vrátane núdzového vypnutia. Zahrievanie a ochladzovanie je dôležité, ak chcete minimalizovať svoje zranenia. Protahovanie je ďalším dôležitým faktorom, ktorý znižuje riziko, ale po zahriatí sa musíte natiahnuť. Zostaňte hydratovaní, zatiaľ čo na bežiacom páse, a ak sa kedykoľvek cítite bezhlavo alebo máte závraty, vypnite prístroj a zastavte cvičenie.Komentáre:

 1. Vosar

  Just the right amount.

 2. Lachlann

  the devil is burning !!!

 3. Kigaran

  how to download help

 4. Matholwch

  mladý človek

 5. Cherokee

  I can recommend that you visit the site, which has a lot of information on this issue.

 6. Vizil

  Ospravedlňujem sa, že zasahujem, ale podľa môjho názoru existuje iný spôsob riešenia problému.Napíšte správu