Vhodnosť

Môžete chudnúť s trojkolkou?


Vzpriamené trojkolky majú tiež nákladný priestor na prepravu tovaru, ktorý môže spáliť viac kalórií.

Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Dospelé trojkolky sú dôvodom pre zábavu pri chudnutí. Orezávanie nemusí zahŕňať potenie v cvičebnej triede alebo zápasenie cez hodinu na bežiacom páse. Akýkoľvek pohyb - vrátane šlapania trojkolky - ktorý zrýchli vaše srdce bije spáliť kalórie. Takže ak premýšľate, či môžete schudnúť jazdou na trojkolke, odpoveď je určite „áno“.

Typy trojkoliek

Dospelé trojkolky sa podobajú štandardnému diamantovému rámu na bicykli, s výnimkou toho, že namiesto jedného sú na zadnej strane dve kolesá. Trojkolky tiež prichádzajú v ležiacom štýle, kde je jazdec umiestnený na sedadle s operadlom, nakloneným mierne dozadu. Pri tomto type môžu byť na prednej alebo zadnej časti cyklu dve kolesá. Podľa štúdie univerzity v Michigane môžu vzpriamené modely vyžadovať väčší rozsah pohybu ako ležiace štýly, čo vedie k spáleniu väčšieho množstva kalórií - hoci oba typy vám pomôžu spáliť kalórie.

Kalórie a chudnutie

Chudnutie je predovšetkým o vytváraní deficitu kalórií. Ak chcete stratiť 1 kilogram tuku, musíte si vytvoriť deficit 3 500 kalórií. Zatiaľ čo väčšina typov cyklistiky spaľuje menej kalórií ako cvičenia ako beh alebo šplhanie po schodoch, jazda na bicykli horí viac ako iné cvičenia s nízkym dopadom, ako je chôdza. Aj keď je ťažké odhadnúť presný počet spálených kalórií, podľa MayoClinic.com bude 160 kilogramová osoba spáliť asi 292 kalórií na bicykli pri pokojnom tempe 10 míľ za hodinu; 200 libier bude spaľovať v priemere 364 kalórií počas toho istého času.

Výhody trikovania

Ak plánujete začať s rutinou, ktorá vám pomôže schudnúť, môže byť pre vás z mnohých dôvodov vhodnejšie cestovanie. Ak máte problémy s rovnováhou, jazda na vzpriamenej alebo ležiacej trojke vám môže pomôcť zostať stabilnejšou - nezabudnite však, že sústruženie je o niečo náročnejšie, ako by ste si mohli myslieť. Ak máte nadváhu alebo máte spoločné problémy, môže byť vhodnejší aj ležiaci trik, pretože vás nebude nútiť klásť si váhu na zápästia. Budete tiež v uvoľnenejšej polohe na sedenie, vďaka ktorej bude pohodlnejšie pokryť veľké vzdialenosti.

Diéta Vs. cvičenie

Povedzme, že sa rozhodnete jazdiť po trojkolke asi 1 hodinu, štyri dni v týždni. Pre osobu s telesnou hmotnosťou 160 libier bude spaľovať asi 1 168 kalórií za týždeň, čo predstavuje stratu hmotnosti asi 1 libru za tri týždne. Ak chcete zvýšiť chudnutie, upravte počet kalórií, ktoré denne spotrebúvate. Ak každý deň odrežete zo svojej stravy ďalších 250 kalórií, každý týždeň budete mať deficit 1750 kalórií; spolu s jazdou na trojkolke vám to môže každý týždeň pomôcť stratiť 1 libru. Obmedzenie kalórií nemusí byť také ťažké, ako sa zdá. Zoberme si, že ležiak obsahuje asi 220 kalórií a kolónka obsahuje asi 225 kalórií. S týmto vedomím je dobré začať iba vyrezaním niektorých „doplnkov“, ktoré jete.