Vhodnosť

Môže horolezec spaľovať tuk?


Horolezci nevyžadujú špeciálne vybavenie a môžu sa vykonávať takmer kdekoľvek. Použite ich ako doplnok k akémukoľvek tréningu alebo ako efektívne cvičenie, všetky svoje vlastné. Horolezci poskytujú celotelové cvičenie a spaľujú kalórie, čo v priebehu času môže viesť k úbytku tuku.

Tip

  • Horolezci sú celotelové cvičenie, ktoré môže spáliť kalórie a viesť k úbytku tuku.

Vyliezť na horu

Horolezec vyžaduje správnu techniku, aby sa zabránilo zraneniu. Začnite s rukami na podlahe, ktoré sú umiestnené širšie ako vaše ramená. Upravte svoje nohy tak, aby bola vaša pravá noha ohnutá dopredu pod vaše telo a ľavá noha bola predĺžená dozadu. Keď tlačíte z podlahy s oboma nohami, držte svoje ruky na mieste, keď súčasne tlačíte z podlahy a súčasne striedate polohu svojej nohy tak, aby vaša ľavá noha bola pod vaším telom a pravá noha sa natiahla späť. Ihneď zopakujte pohyb a pokračujte v striedaní tam a späť, až kým nedosiahnete požadovaný počet opakovaní.

Zamerajte sa na intenzitu

Množstvo tukov, ktoré môžete spáliť pri horolezcoch, závisí predovšetkým od intenzity cvičenia. Čím vyššia je vaša intenzita, tým viac kalórií a tukov spálite. Na webových stránkach Statistics Brain sa uvádza, že osoba s hmotnosťou 155 libier spáli za 60 minút asi 563 kalórií a vykoná intenzívnu kalisteniku, napríklad horolezcov. Ľahší človek spáli menej kalórií, zatiaľ čo ťažší človek spáli viac kalórií.

Sledujte čas

Jediný horolezec nebude spaľovať tuk, ale niekoľko horolezcov, ktorí sa nepretržite venujú, môže pomôcť spaľovať tuk. Aby vaše telo mohlo začať spaľovať tuk ako zdroj energie, musíte stráviť dostatok času cvičením. Národná asociácia sily a kondicionovania navrhuje, že ak chcete trénovať oxidačný systém, ktorý je systém zodpovedný za spaľovanie tukov, čas cvičenia musí prekročiť tri minúty.

Navrhnite svoje cvičenie

Horolezci môžu byť vykonávaní nepretržite na spaľovanie tukov. Po vykonaní cvičenia po dobu 10 minút môžete zistiť, že vaše ramená sú unavené po tom, čo ste schopní podporiť svoje telo. Účinnejšou možnosťou je použitie horolezcov na intervalový tréning s vysokou intenzitou, ktorý podľa Americkej rady pre cvičenie znižuje brušný a podkožný tuk. Napríklad vykonávajte horolezcov jednu až dve minúty a potom jednu minútu odpočinku. Cyklus zopakujte počas celého tréningu, ktorý by mal trvať približne 20 minút. Horolezci môžu byť tiež vykonávaní v kombinácii s inými cvičeniami na vytvorenie tréningu typu okruhu. Príklad okruhu môže obsahovať 20 klieští, 20 drepov, 20 drví, 20 horolezcov a 20 výpadov. Obvod zopakujte trikrát až päťkrát.

O autorovi

Jen Weir píše pre niekoľko webových stránok, špecializujúcich sa na oblasť zdravia a fitnes. Je držiteľom bakalára prírodných vied v odbore cvičenie na štátnej univerzite v Montane, je špecialistom na pevnosť a kondicionovanie s certifikáciou NSCA a udržuje certifikáciu osobného trénera na American College of Sports Medicine.