Vhodnosť

Môžete si pri plávaní vyvinúť žalúdočné svaly?

Môžete si pri plávaní vyvinúť žalúdočné svaly?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Plávanie tónov svaly, ale nebude pridávať príliš veľa.

Hoci „nadmerne vyvinuté“ svaly pravdepodobne neovplyvnia vaše zdravie, nie každý chce vyzerať objemne z pohybu. Ak by ste chceli zachovať štíhly vzhľad, budete radi, keď viem, že kúpanie vás núti vyzerať ako kulturista bez ohľadu na to, koľko kôl vykonáte. Získanie chudej hmoty vo všeobecnosti vyžaduje intenzívne cvičenia odporu, ktoré preťažujú svaly.

Plavecké a brušné svaly

Plávanie je cvičenie s celkovým telom, ale silne zacieľuje na základné svaly v žalúdku a na chrbte. Podľa autorov "Total Swimming" a olympijského plavca Janet Evansa tieto svaly porastú a budú lepšie formované pravidelnými bazénmi. To znamená, že najúčinnejšie činnosti zamerané na budovanie svalov sú spojené s väčším odporom, aký môže poskytnúť plávanie - podľa MayoClinic.com je to dosť na to, aby sa vaše svaly unavili po asi 12 opakovaniach. Všeobecne platí, že plávanie je považované za kardio cvičenie dobré pre budovanie vytrvalosti a srdcovej sily, ale nie je go-to činnosť pre zvýšenie svalovej veľkosti, a to aj v bruchu.

Riziko nadmerného vývoja

Môže sa to zdať kontraintuitívne, ale trávenie príliš veľa času v bazéne môže viesť skôr k strate svalov ako k zisku, pretože vaše telo nakoniec začne štiepiť svalovú bielkovinu - ďalší dôvod, prečo je veľmi nepravdepodobné, že by ste cez ňu vytvorili objemný žalúdok plávanie sám. V rozhovore pre Columbia Health, cvičebný fyziológ Irv Rubenstein, Ph.D., odporučil, aby ľudia, ktorí chcú zvýšiť svalovú aktivitu, obmedzili svoje kardio na tri 30-minútové sedenia týždenne a zvyšok svojho tréningového času venovali váhovému tréningu.

Pretrénovania

Nesmiete stavať nadmernú tlačenku, ale príliš veľa plávania môže viesť k pretrénovaniu, čo je nebezpečné pre vaše zdravie a zvyšuje riziko zranenia. K pretrénovaniu dochádza, keď cvičíte príliš tvrdo bez toho, aby ste mali dostatok času na zotavenie. Aj keď každý má inú prahovú hodnotu pre fyzickú aktivitu - čo znamená, že pre vás môže byť príliš veľa zdravých pre niekoho iného - môžete rozpoznať pretrénovanie prostredníctvom príznakov, ako sú unavené, slabé svaly, znížená výkonnosť, zvýšený ranný srdcový rytmus a krvný tlak, podráždenosť a strata motivácie.

Pokyny pre zdravé cvičenie

Kardio aktivity, ako je plávanie, sú dôležité pre zdravý životný štýl a Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúča 150 až 300 minút týždenne mierneho kardio, ako sú cvičenia na plávanie, alebo 75 až 150 minút týždenne intenzívneho kardio, ako napríklad nepretržité plávanie. Na kompenzáciu akejkoľvek atrofie a podporu silných svalov CDC tiež odporúča vykonávať silový tréning pre všetky svalové skupiny najmenej dvakrát týždenne. To môže zahŕňať použitie bezplatných závaží alebo závaží alebo vykonávanie situpov, drepov a klieští. A nebojte sa nadmerného vývoja - je nepravdepodobné, že by vykonanie tohto minima vytvorilo veľké, objemné svaly.Komentáre:

 1. Madelon

  A good argument

 2. Oegelsby

  This topic is simply incomparable :) It is interesting for me.

 3. Tipper

  Môžem vyhľadať odkaz na stránke s veľkým množstvom informácií o predmete, ktorý vás zaujíma.

 4. Akinozil

  This topic is simply incomparable :) It is interesting to me.Napíšte správu