Športové

Rýchlosť 5-železa Swing v porovnaní s rýchlosťou vodiča


Rýchlosť výkyvu vodiča hovorí veľa o vašej hre.

Jupiterimages / Liquidibrary / Getty Images

Vaša rýchlosť hojdania meria rýchlosť hlavy golfového klubu v bode nárazu. Ak sú všetky ostatné rovnaké, čím rýchlejšie budete hádzať klubom, tým ďalej bude lopta cestovať. Vaša rýchlosť výkyvu však nie je v každom klube rovnaká, pretože golfové palice majú rôzne dĺžky a hmotnosti. Zmeraním rýchlosti výkyvov v kluboch odlišných od vodiča a 5-železnej farby sa dá získať dobrý celkový obraz o tom, ako rýchlo sa húpate po svojich kluboch.

Vlastnosti vodiča a 5-železa

Okrem občasného mimoriadne dlhého putteru je vodičom najdlhší klub vo vašej taške. Typický vodič má dĺžku 44 až 46 palcov s hlavou vyrobenou z titánu alebo podobného ľahkého kovu s hmotnosťou približne 198 gramov. 5-železo je dlhé asi 37 až 38 palcov. Napriek tomu, že hlavica železa je menšia, je vyrobená z ocele a váži asi 257 gramov. Ako ste očakávali, pohyb ťažšej váhy s kratšou hriadeľovou tyčou vedie k pomalšej rýchlosti výkyvu s 5-železom.

Profesionálne rýchlosti hojdania

Profesionálni golfisti samozrejme húpajú svoje kluby ako bežní golfisti. Poskytujú však aj veľkú skupinu hráčov, ktorí majú svoje rýchlosti výkyvov presne zmerané. U mužov na PGA Tour je priemerná rýchlosť švihania vodiča 112 km / h, zatiaľ čo priemerná rýchlosť výkyvu 5 železa je 94 km / h. Priemerná rýchlosť švihania vodiča pre ženy na LPGA Tour je 94 km / h, zatiaľ čo priemerná rýchlosť výkyvu 5-železného železa je 79 km / h. V obidvoch prípadoch je 5-železná rýchlosť kolísania 84 percent rýchlosti kolísania vodiča. Je preto rozumné predpokladať, že priemerná rýchlosť 5-železného výkyvu hráča bude asi 84 percent rýchlosti výkyvu vodiča golfu.

Používanie rýchlosti šoféra a 5-železnej rýchlosti

Ak získate svoje palice od profesionálneho klubovníka, je veľká šanca, že montér zmeria rýchlosť vášho švihu s vodičom, 5-železným alebo oboma. Skutočne môžete odhadnúť svoje výkyvné rýchlosti zmeraním toho, ako ďaleko sa váš vodič alebo 5-železné strely obyčajne prenášajú vo vzduchu. Ak napríklad vo vzduchu jazdíte s loptou 180 metrov, rýchlosť výkyvu vodiča je asi 70 km / h. Ak vaše jednotky lietajú 225 yardov, kývate rýchlosťou asi 90 km / h. Golfisti, ktorí majú v priemere 120 a 160 yardov so svojimi 5-žehličkami, majú tiež rýchlosť výkyvu vodiča asi 70 km / h. Dvaja hypotetickí hráči budú mať rýchlosti 5-železného výkyvu približne 59 a 76 km / h.

Používanie 5-žehličky a ovládača

Zasiahnite vodiča výlučne z odpaliska. Mali by ste poznať typickú vzdialenosť, po ktorej jazdíte s loptou, a to buď hrou alebo praxou na driving range. Skontrolujte vzdialenosť každej diery a zistite, či je pre vodiča príliš krátka. Pamätajte tiež, že vodič, okrem putteru, je vodičom najmenej rozvinutým klubom, a preto je najmenej presný. V závislosti na dĺžke a usporiadaní diery je niekedy bezpečnejšie odpáliť z odpaliska 3- alebo 5-drevo. Podobne by ste mali určiť typickú dĺžku vašich 5-železných záberov. Použite klub z odpaliska na niektoré kratšie par-3 jamky alebo z plavebnej dráhy alebo drsné, keď je vzdialenosť správna.