Vhodnosť

Môže byť pre vás jazdenie na bicykli dlhšie ako hodinu pre vás zlé?

Môže byť pre vás jazdenie na bicykli dlhšie ako hodinu pre vás zlé?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kratšie a intenzívnejšie tréningy na bicykli sú lepšie ako na 60 alebo viac minútach.

Stacionárny bicykel vám poskytne vzrušujúce cvičenie na čerpanie srdca. Ak ste netrpezliví s pokrokom, ktorý robíte na chudnutí, môžete byť v pokušení predĺžiť čas cvičenia. Koniec koncov, ak neustále klesáte na váhe jazdením po dobu 45 minút alebo menej, môžete si myslieť, že jazda na viac ako hodinu prinesie výsledky rýchlejšie. Nebude to nevyhnutne bolieť, aby ste jazdili tak dlho, ale nemusí vám to nevyhnutne pomôcť.

Tip

  • Stacionárny bicykel ponúka niekoľko zdravotných výhod. Aj keď nie je zlé jazdiť na bicykli dlhšie ako hodinu, nie je to potrebné pre dobré cvičenie.

Uprednostnite svoj čas

Nie je na škodu jazdiť na rotopede dlhšie ako hodinu len pre zábavu. Ale ak je vaším cieľom spáliť kalórie a zlepšiť stav vášho kardiovaskulárneho systému, jazda tak dlho nebude trvať veľa. Problém je v tom, že musíte cvičiť v miernej až intenzívnej intenzite, aby ste dosiahli optimálny zdravotný prínos. Spoločnosť Harvard Health odporúča intenzitu, ktorá zvyšuje vašu srdcovú frekvenciu medzi 75 a 85 percentami vašej maximálnej srdcovej frekvencie. Ale pre skúsených a dobre trénovaných športovcov je ťažké udržať 85% MHR po dobu dlhšiu ako 30 minút. Ak sa pokúsite jazdiť dlhšie ako hodinu, zistíte, že vaša energia a úsilie sa strácajú v druhej časti tréningu a nebude to také produktívne ako prvá časť.

Naplánujte si cvičenie

Viac ako hodinu na stacionárnom bicykli nie je potrebná, ale pravdepodobne sa čudujete, koľko času by ste mali stráviť na koni. Harvard Health ponúka účinné aeróbne cvičenie pre stacionárne bicykle, ktoré sa uskutoční za 45 minút: päť minút na zahriatie, 30 minút strávených jazdou pri 75 až 80 percentách MHR a ukončenie s päť až 10 minútovým ochladením.

Skonči s tým

Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb hovoria, že dospelí potrebujú najmenej 150 minút miernej alebo 75 minút intenzívnej aeróbnej aktivity každý týždeň. Majte na pamäti, že tieto čísla sa vzťahujú na sedemdňové obdobie. Rozdeľte ich na tri, štyri alebo päť dní alebo dokonca skočte na bicykli každý deň v týždni na 15 až 20 minút. Budete mať úžitok z kratších tréningov, ako je toto, ak je pre vás ťažké nájsť niekoľko 20 až 30 minútových blokov času, ktoré môžete použiť na cvičenie na bicykli. Ak je to potrebné, rozdeľte ho na 10-minútové prírastky, pokiaľ dostanete každý týždeň plných 75 až 150 minút.

Drž to krátke

Ak sa vám páči myšlienka získať účinné cvičenie v čo najmenšom čase, vyskúšajte si na bicykli cvičenie HIIT. Intervalový tréning s vysokou intenzitou zlepší vašu srdcovú frekvenciu a poskytne vám superefektívne cvičenie za 20 až 30 minút. Šliapajte pedál pri miernom tempe na päťminútové zahriatie a potom intenzitu pedálu zvyšujte tak rýchlo, ako je to možné, na 30 sekúnd. Spomalte na 15 sekúnd a potom zrýchlite tempo na ďalších 30 sekúnd. Pokračujte v striedavých intervaloch intenzívneho šliapania s miernym šliapaním po dobu 20 až 30 minút, potom ho spomalte na päťminútové ochladenie.Komentáre:Napíšte správu