Vhodnosť

Dokážete sa roztrhať s kondičným tréningom?


Ak chcete dosiahnuť trhané výsledky, založte kondicionovacie cvičenia okolo pohybov viacerých kĺbov.

Getty Images / Getty Images Reklama / Getty Images

Kardio a váhy sa často vnímajú ako dve úplne odlišné formy tréningu. Všeobecne platí, že ľudia považujú kardio za najlepší spôsob, ako schudnúť a cvičiť na váhe, ako optimálne pre budovanie svalov. Spojením týchto dvoch do kondičného tréningu získate výhody spaľovania kalórií, posilňovania telesnej kondície kardio, spolu s výhodami silového tréningu na budovanie sily a svalov, ktoré vám poskytujú dokonalú postavu.

Kondicionovanie 101

Kondicionovacie cvičenia sú navrhnuté tak, aby zvýšili vašu kondíciu a metabolizmus - rýchlosť, pri ktorej spaľujete kalórie. Vďaka zvýšenému spaľovaniu kalórií sú tak efektívne pri odbúravaní tukov a roztrhnutí. Máte tri základné energetické cesty, ktoré možno použiť pri kondičnom tréningu, píše tréner sily Jeremy DuVall na webovej stránke Men's Fitness. Jedná sa o okamžitý systém, ktorý je zodpovedný za krátkodobé výbušné pohyby; medziľahlý systém, ktorý sa používa v mierne dlhších, ale stále intenzívnych udalostiach, ako sú preteky 400 alebo 800 metrov; a dlhodobý systém, ktorý preberá počas aeróbneho cvičenia s nízkou intenzitou.

Zásada špecifickosti

Typ kondicionovania, ktorý používate najčastejšie, by mal súvisieť s vašimi cieľmi, poznamenáva osobný tréner Tony Ingram. Ak trénujete na vytrvalosť, budete potrebovať dlhšie, častejšie a menej intenzívne sedenia. Pre zvýšenie sily, rýchlosti a sily budú potrebné kratšie tréningy s vyššou intenzitou. Pokiaľ ide o roztrhnutie, môže byť lepšie skrátiť čas potrebný na kondicionovanie a ísť s tvrdšími, intenzívnejšími školeniami, ako s predĺženými reláciami.

Využite čo najviac z Metcon

Potenciálne najúčinnejším typom kondicionovania na roztrhnutie je metabolické kondicionovanie alebo metóny. Ide v zásade o okruhy s krátkymi obdobiami veľmi intenzívnej práce spárované s krátkymi dobami odpočinku. Najlepšie cvičenia pre toto sú zložené, s telesnou hmotnosťou alebo voľnou hmotnosťou, podľa trénera Justina Grinnella, ktorý odporúča vykonať metcon obvod pozostávajúci z činidiel s tryskami - čelný výplň do horného lisu; zhyby; prevrátenie pneumatík; skoky do skokov a hojdačky na kanvicu. Vykonajte 10 opakovaní na každom s čo najmenším odpočinkom medzi cvičeniami a dokončite päť kôl, medzi každým jedným až dvoma minútami odpočinku.

Pripravený na roztrhnutie

Tréning kondicionovania je nepochybne užitočným nástrojom vo vašom repertoári na roztrhnutie. Ak si vyberiete náročné cvičenia a trénujete s vysokou intenzitou, dva až tri metabolické kondicionovacie okruhy týždenne - vykonávané buď ako samostatné sedenie alebo zmiešané s váhami alebo kardio tréningom - môžu pomôcť zvýšiť spaľovanie kalórií a odbúravanie tukov. Svoju stravu však musíte nechať príliš. Aj keď zo svojho kondicionovania každý týždeň spaľujete stovky kalórií, ak svoju diétu nekontrolujete, takže spotrebúvate menej kalórií, ako spálite, váš cieľ štíhlej a roztrhanej postavy bude už dávno na rade.