Vhodnosť

Môže vám beh spustiť hrubšie Ankles?


Ak dúfate v hustejšie členky, možno budete musieť urobiť viac, ako behať.

Zdroj obrázkov / obrázky Stockbyte / Getty

V prvom rade je beh kardiovaskulárne cvičenie, takže vám pomôže spáliť kalórie, ktoré môžu viesť k úbytku tuku. Beh vám tiež pomôže vybudovať sval v dolnej časti tela. Bohužiaľ, v oblasti členkov sa toho veľa nestane.

Anatomia členka

Pokiaľ ide o svaly, vaše členky ich nemajú veľa - a tie, ktoré majú, sú dosť malé. Oblasť členka sa väčšinou skladá z kostí a väzov a šliach, ktoré spájajú chodidlo s nohou, vrátane veľkej Achillovej šľachy, ktorá sa tiahne od teliat po pätu. Tuk sa môže akumulovať v tejto oblasti, ale zvyčajne je obvod vašich členkov výsledkom veľkosti kostí členkov a sprievodného spojivového tkaniva.

Keď máte nadváhu

Ak prenášate nadbytočný tuk, je pravdepodobné, že niektoré z neho sa nahromadili aj okolo členkov. Beh pre vás pravdepodobne nebude mať za následok hrubšiu oblasť členku. Namiesto toho pravdepodobne v dôsledku behu stratíte celkový telesný tuk - vrátane tuku okolo členkov.

Keď si tenký

Ak ste pomerne tenký, neočakávajte, že by došlo k výraznej zmene hrúbky členkov. Je pravda, že cvičenie na nosenie váhy, vrátane behu, vám môže pomôcť vybudovať kost. Je to však hustota tkaniva v kostiach, ktorá sa môže meniť a zvyčajne nie vonkajšia hrúbka kosti ako takej. Už v polovici 20. rokov ste už postavili všetku kostnú hmotu, ktorú budete mať počas svojho života.

Zmena veľkosti členku

Zrátané a podčiarknuté - stratiť členok, udržiavať pravidelnú bežnú rutinu alebo vykonávať iné druhy spaľovania kalórií, ktoré vedie k strate tuku. Ak chcete získať obvod členku, môžete urobiť pravý opak a pokúsiť sa priberať na váhe tým, že budete konzumovať viac kalórií, ako vyžaduje vaše telo. Ďalšou možnosťou je skúsiť vybudovať svaly najbližšie k členku. Teľacie a lýtkové lisy na saniach sú dve cvičenia, ktoré pomáhajú budovať svaly soleus, ktorá vedie tesne za Achillovou šľachou.