Športové

Môžete skóre priamo z Kickoff vo futbale?

Môžete skóre priamo z Kickoff vo futbale?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Futbalisti sa zriedka pokúšajú skórovať priamo z výkopu.

Julian Finney / Getty Images Šport / Getty Images

Futbalové kopy spravidla dosť rutinné, pričom jeden hráč sa dotkne lopty pred spoluhráčom. Niektoré tímy vedú hry z výkopu, občas sa snažia udržať súpera v hádaní, ktorý hráč sa dotkne prvého hráča. Potom je tu vzácny tím, ktorý sa pokúša skórovať až zo stredového kruhu. Podľa medzinárodných futbalových pravidiel, ktoré tiež upravujú hru v Spojených štátoch, môžete bodovať priamo z výkopu.

Priamy voľný kop

Kop je typ priameho voľného kopu. Ako naznačuje termín, priamy priamy kop môže byť vykopnutý do siete a počítaný ako gól - na rozdiel od nepriameho voľného kopu, ktorý sa musí dotknúť druhého hráča pred tým, ako môže byť strelený gól. Zákon č. 8 zákona FIFA okrem toho osobitne uvádza, že „gól môže byť strelený priamo z výkopu“.

Bodovanie priamo z Kickoff

Pretože stredová známka, z ktorej štartujú tímy, je najmenej 50 metrov od siete, je nepravdepodobné skórovanie priamo z výkopu, ale občas sa stáva. Zatiaľ čo veľa hráčov môže kopať loptu dostatočne ďaleko a presne, aby zasiahla sieť zo stredu ihriska, brankár bude mať niekoľko sekúnd na to, aby zastavil strelu. Pri vyšších úrovniach hry je preto priame strelenie prakticky nemožné, pretože brankári sú príliš talentovaní. Na nižších úrovniach sa môžu vyskytnúť góly, keď strela prebehne tesne pod brvno, zatiaľ čo brankár chybne preskočí svoj skok alebo je chytený mimo bránu.

Pozoruhodné Kickoffove ciele

Vuk Bakic z srbského GSP Polet mohol dosiahnuť najrýchlejší gól vo futbalovej histórii, keď v roku 2012 pre mládež vyštartoval výkop nad hlavou brankára Dorcol a do siete. V univerzitnej hre Spojených štátov Yael Averbuch skóroval priamo z výkopu v Severnej Karolíne proti Yale v roku 2006, zatiaľ čo Will Van Noppen skóroval za výkop pre Clark University proti Wheaton College v hre Division III v roku 2010. Andrew Chin z Tucker Vysoká škola v Illinois strelila v roku 2010 dva výkopové góly. V súťaži medzi tímami Sao Bento Sorocaba a Sao Jose v Brazílii v roku 2009 skóroval Renato Santiago priamo z výkopu, pretože protihráč nebol na začiatku hry pripravený.

Kickoffova stratégia

Hráč, ktorý dúfa, že bude skórovať priamo z výkopu, začne niekoľko metrov za loptou, rozbehne sa a potom naštartuje loptu do siete. Z dôvodu ťažkostí s bodovaním na 50-yardovom kope má však tím, ktorý hľadá rýchly štrajk, lepšiu šancu, ak nastaví hru z výkopu. Rýchly útok môže napríklad začať tým, že hráč krídla preteká z ihriska, len čo je lopta odhodená z jedného spoluhráča na druhého. Hráč, ktorý dostáva výkop, potom prejde na krídlo, ktoré je v pohybe. Tím môže tiež umiestniť niekoľko hráčov do stredového kruhu, takže súper nevie, ktorý hráč bude kopať.