Vhodnosť

Môže vám beh Uphill získať väčšie nohy?


Väčšie nohy si vyžadujú kombináciu výživy, kardiovaskulárneho tréningu a tréningu odolnosti.

Beh do kopca je forma inklinovaného kardio, ktorá vám pomáha spáliť viac kalórií a budovať svaly. Beh na bežiacom páse so stúpaním napodobňuje výhody jazdy do kopca. Pohyb nahor a dopredu je intenzívnejší ako pohyb po rovnom povrchu; preto je vaše svaly na nohách náročnejšie. Toto zvýšenie intenzity pomáha budovať svaly na nohách. Avšak jazda do kopca je stále aeróbne cvičenie, čo znamená, že pri zvyšovaní veľkosti nôh by ste mali brať ohľad na silový tréning a výživu.

Rast svalov v dolných končatinách

Zvýšenie rezistencie stimuluje rast svalov v dolných končatinách, ktoré môže stúpanie do kopca ponúknuť. Pohyb svahu využíva vaše lýtkové svaly na tlačenie zeme a poháňanie tela nahor a dopredu. Ďalšie zapojené sekundárne svaly sú vaše hamstringy, gluteus maximus, brušné svaly a štvorhlavý sval. Zjazd do kopca vedie k mikrotrhnutiu vo svaloch nôh a keď si oddýchnete, tieto svaly zosilnia.

Silnejšie nohy, nie väčšie

Na rozdiel od silových tréningov, ako je vzpieranie, beh do kopca spáli značné množstvo kalórií. Samotná jazda do kopca preto bude mať za následok tónované a zosilnené svaly, ale štíhlejšie nohy. Podľa spoločnosti Columbia Health môže spaľovanie tukov spôsobiť stratu svalovej hmoty, keď sa bielkoviny a sacharidy, ktoré konzumujete, používajú ako energia pre váš kardio. To zanecháva dostatočné množstvo bielkovín a sacharidov na rast a opravu svalov na nohách. Odolnosť od cvičenia vám umožňuje udržiavať niektoré svaly, čo vytvára tónovaný vzhľad a nie väčšie nohy.

Budovanie väčších nôh

Ak chcete stavať väčšie nohy pomocou cvičenia na spaľovanie tukov, ako je jazda do kopca, mali by ste zvýšiť príjem kalórií a vykonávať cvičenia zamerané na silový tréning. Zvýšenie kalórií - najmä bielkovín - poskytne dostatok kalórií na udržanie aeróbneho cvičenia a podporí anabolizmus pre rast svalov. Silový tréning je potrebný na stimuláciu rastu svalov, zatiaľ čo bielkoviny a sacharidy živia vaše svaly, čo im umožňuje rast a opravy. Zamerajte sa na cieľ 60% komplexných sacharidov, 30% chudého proteínu a 10% zdravých tukov denne.

Spustite moderovanie stúpania

Intenzívne aeróbne cvičenie, ako napríklad jazda do kopca, môže umierniť silu nôh, ale pri prepracovaní nôh ľahko vedie k namáhaniu lýtka a Achillovej šľachy. Obmedzte svoje bežecké sedenie na dva týždne v nesledujúcich dňoch. To poskytne vaše lýtkové svaly dostatočný čas na zotavenie sa z tréningu. Zamiešajte svoje aeróbne cvičenie spustením na rovnom povrchu a z kopca, aby ste zacielili svoje štvorhlavé svaly a svaly hamstringov.