Vhodnosť

Dokážete preskočiť jogu na P90x?


Jóga testuje vašu flexibilitu.

Digital Vision./Photodisc/Getty Images

P90X je extrémny cvičebný program, ktorý zahŕňa rôzne disciplíny, ako je plyometrika a cvičenie jogy. Ak ste nepružný, 90-minútová jogová rutina v P90X vás môže odradiť. Ak je to možné, odporúča sa cvičiť jogu, ale ak nie, existujú výhody pre program bez neho.

Podľa Beachbody

"P90X Fitness Guide" odporúča, aby ste predišli preskakovaniu jogy alebo iným tréningom. Sprievodca hovorí, že chýbajúce tréningy „nepriaznivo ovplyvnia vašu energiu, regeneráciu a výsledky“. Konkrétne sa v ňom uvádza, že jóga „je životne dôležitou súčasťou extrémnej kondície a neoddeliteľnou súčasťou P90X“. Podľa Beachbody by ste sa mali riadiť plánom P90X pre jeden kompletný 90-dňový cyklus. Po 90 dňoch môžete program vyhodnotiť a začať ho upravovať podľa svojich potrieb, prípadne preskočiť tréningy alebo striedať.

Po 90 dňoch

Po dokončení 90 dní P90X by ste mali zostať aktívnymi, aby ste si udržali svoje výsledky, ale nemusíte robiť všetky tréningy v plnom rozsahu, aby ste zostali fit. Aj keď môžete vynechať niektoré cvičenia v programe údržby, „Sprievodca fitness P90X“ odporúča cvičiť jogu aspoň raz týždenne. Je to podobné programu ako počas programu, ktorý vyžaduje jogu raz alebo dvakrát týždenne, v závislosti od týždňa programu.

Dostať cvičenie

Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú získať najmenej 150 týždenných minút stredne intenzívneho aeróbneho cvičenia alebo 75 minút intenzívneho aeróbneho cvičenia. CDC tiež odporúča získať dva tréningy odporu, ktoré fungujú vo všetkých vašich hlavných svalových skupinách. Odporové cvičenia môžu zahŕňať jogu, ale môžete použiť aj posilňovacie cvičenia, aké sa nachádzajú v iných cvičeniach P90X. Aj bez jogy bude P90X spĺňať odporúčania CDC týkajúce sa cvičenia.

Rozhodnutie

Pokiaľ ide o to, rozhodnutie, či urobiť časť jogy P90X alebo ju preskočiť, je len na vás. Program má v úmysle urobiť všetky tréningy, aby ste získali maximálny úžitok z programu, ale je to extrémny program a stále môžete získať značné výhody z vykonávania čiastočnej verzie P90X, ktorá spĺňa pokyny pre cvičenie CDC. Najdôležitejšie je, že si vyberiete cvičebnú rutinu, ktorá vyhovuje vašim potrebám a ktorú ste schopní držať.