Športové

Môžu sa futbalové kopačky umývať?


Futbalové kopačky sa dajú ľahko vyčistiť.

Hemera Technologies / PhotoObjects.net / Getty Images

Kvalitné futbalové kopačky sú skonštruované tak, aby odolali tvrdosti hry. Bez ohľadu na to, akú značku futbalovej zarážky máte, starostlivosť o ne je dôležitá pre predĺženie životnosti topánky. Našťastie futbalové kopačky sa dajú ľahko umyť a udržiavať po každom použití.

Odstraňovanie nečistôt

Nie je neobvyklé, že sa chumáčiky trávy a zvyškov lepia medzi kopačky alebo sa držia na spodku topánky. Prstami odstráňte všetky viditeľné zvyšky. Môžete tiež jemne naraziť do topánok, aby ste odstránili všetky vysušené zhluky nečistôt alebo zvyškov. Ak je odnímateľný, odskrutkujte čapy, aby ste pomohli ďalej odstrániť nečistoty z podošvy príchytky.

Futbalová obuv by sa nemala čistiť iba pri silnom znečistení. Mali by sa o nich starať po každom tréningu podľa informácií o futbalovom tréningu. Nečistoty môžu niesť dostatočnú vlhkosť, aby mohli poškodiť kožené telo futbalovej topánky, ak sa bežne nečistí.

Utrite Cleat

Použitie jedlej sódy na čistenie futbalových kopačiek je efektívny spôsob, ako nielen odstrániť nečistoty a škvrny, ale aj dezodorovať vnútro topánky. Pridajte 3 až 4 polievkové lyžice jedlej sódy do 1 litra teplej vody a miešajte, až kým sa sodová slanina nerozpustí. Do roztoku ponorte mäkkú, čistú handru a utrite ju z vonkajšej strany futbalových zarážok. Opakujte pre podošvu a gombíky z futbalovej obuvi. Stará zubná kefka sa môže použiť na jemné čistenie nečistôt medzi klincami a pri šití futbalových topánok. Na utretie vnútornej strany futbalovej obuvi utrite handričku navlhčenú v roztoku sódy na pečenie, ktorý vyčistí a dezodoruje. Webová stránka recenzie Soccer odporúča nikdy neumiestňovať topánky do práčky alebo sušičky, pretože to môže poškodiť hroty, ktoré sa nedajú opraviť.

Sucho

Nechajte futbalové kopačky sucho na vzduchu v interiéri a mimo priameho slnečného svetla. Slnečné svetlo môže poškodiť kožu topánky alebo spôsobiť jej praskliny. Alebo utrite príchytky suchou utierkou. Ak chcete futbalovým topánkam pomôcť udržiavať ich tvar v suchu, prebaľujte noviny a vložte ich do každej topánky. Keď sú topánky úplne suché, jednoducho noviny vyberte.

údržba

Kožené kopačky môžu byť vyleštené koženým olejom alebo poľsky. Leštené očistené a vysušené zarážky pomáhajú udržiavať futbalovú obuv pružnú a chránenú pred prvkami. Taktiež noste futbalové kopačky v priedušnej taške do a z tréningu a hier a nezabudnite si z topánok vybrať topánky, keď sa vrátite domov. Skladovanie potu tlmeného potu v nepriedušnom vrecku môže spôsobiť popraskanie kože vlhkosťou. Pravidelné čistenie futbalových kopačiek je dobrým zvykom udržiavať klipy neporušené a funkčné.