Vhodnosť

60 minút za eliptické sa rovná koľko minút joggingu?


Eliptický systém znižuje vplyv na vaše telo.

Eliptický stroj napodobňuje pohyby joggingu bez nárazu. To z neho robí atraktívnu možnosť, ak sa zotavujete zo zranenia alebo pociťujete bolesť pri joggingu. Aj keď eliptické môže byť pre vaše telo jednoduchšie, stále poskytuje solídne cvičenie. 60 minútová eliptická rutina sa môže rovnať 60 minútám joggingu, ak sa vykonáva správne.

Tip

  • Použitie eliptikálu počas 60 minút pri miernej až intenzívnej intenzite môže spáliť toľko kalórií ako 60 minút joggingu.

Sledujte svoju intenzitu

Podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb je jogging aeróbne cvičenie s intenzívnou intenzitou. Ak pracujete na eliptickom trenažéri, môžete pracovať s miernou alebo intenzívnou intenzitou. Mierna intenzita udržiava váš srdcový rytmus na 50 až 70 percentách svojho maxima, zatiaľ čo intenzívne cvičenie vám zabezpečí srdcový rytmus v rozmedzí 70 až 85 percent. Šesťdesiat minút eliptickej práce s intenzívnou intenzitou sa rovná 60 minútám joggingu, ale 60 minút eliptického cvičenia so strednou intenzitou zodpovedá len 30 minútám joggingu.

Feel the Burn

Spálenie kalórií z eliptikálu je podľa prieskumu uverejneného v časopise Journal of Strength and Condition Condition Research približne rovnaké ako pri rovnakej intenzite vnímania. Štúdia zistila, že účastníci spálili v priemere 569 joulov alebo 136 kalórií za 15 minút na bežiacom páse a 636 joulov alebo 152 kalórií na eliptickom trakte v rovnakom množstve času. V priemere je to asi 64 ďalších spálených kalórií pri 60 minútach joggingu ako eliptické cvičenie. Podľa vedcov to nie je významný rozdiel. Ak použijete eliptikál s rovnakou vnímanou intenzitou, akú zaberáte 60 minút, môžete očakávať, že niektoré cvičenia spália približne rovnaký počet kalórií.

Naučte sa metabolický ekvivalent

Mnoho eliptických strojov zobrazuje vašu metabolickú ekvivalentnú hodnotu. Jeden MET predstavuje vašu spotrebu kyslíka v pokoji. Ak váš eliptický prístroj zobrazuje dva MET, potom používate dvakrát kyslík, ktorý používate v pokoji. Na eliptickom trenažéri môžete porovnávať MET s joggingom, ktorý sa rovná rýchlosti 8 až 12 MET pri rýchlosti 6 km / h. Napríklad, ak je vaša hodnota MET zobrazená ako štyri, potom používate 30 až 50 percent kyslíka, ktorý by ste použili pri joggingu. Ak je vaša hodnota MET v rozmedzí od 8 do 12, potom používate rovnakú hladinu kyslíka ako jogging.

Pri poraneniach postupujte opatrne

Podľa webovej stránky Súťažiaci je eliptikál alternatívou k behu pre športovcov, ktorí sú zranení, s nízkym dopadom, ale musíte si dávať pozor, aby ste si ešte viac nezhoršili svoje zranenie. Ak používate eliptikál ako metódu krížového tréningu na zotavenie sa zo zranenia, nezabudnite od lekára získať povolenie. Ak ste na joggingovom alebo eliptickom cvičení nováčikom, mali by ste sa pred začatím programu poraďte so svojím lekárom.