Vhodnosť

Môžete získať úplne plochý žalúdok?


Plochým žalúdkom sa dá dosiahnuť cvičením a zdravým stravovaním.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Plochý žalúdok je dosiahnuteľný pre väčšinu ľudí a vyžaduje zmeny životného štýlu. Ako už bolo povedané, váš prirodzený tvar tela a genetická predispozícia môžu uľahčiť alebo sťažiť získanie plochého žalúdka. Napríklad, niektorí ľudia - najmä muži - majú tendenciu ukladať tuk v bruchu, čo spôsobuje, že získanie plochého žalúdka je náročnou úlohou. Ak náhodou vyhráte genetický jackpot, je potrebné sa zaoberať ďalšími faktormi, ako je cvičenie, strava a zvládanie stresu.

Vaša genetika

U niektorých ľudí nemusí byť ploché brucho možné. Podľa Columbia Health vaša genetika určuje tvar orgánov žalúdka, ako sú napríklad črevá a pečeň. Okrúhlosť týchto orgánov môže prispieť k tomu, že vám poskytne mierne vydutie okolo žalúdka. Distribúcia telesného tuku je tiež genetická. Preto môžete prirodzene ukladať tuk v žalúdku viac ako v iných častiach tela. Muži s väčšou pravdepodobnosťou ukladajú tuk v žalúdku, zatiaľ čo ženy s väčšou pravdepodobnosťou ukladajú tuk v bokoch.

Budovanie svalov

Skôr než silový tréning samotných brušných orgánov by ste mali vykonávať celotelové cvičenia, aby ste zlepšili rýchlosť odpočinku v pokoji. Zvýši sa tým váš celkový metabolizmus a posilní sa a zlepší vaše svaly. Vykonajte zložené cvičenia, ako sú drepy, ťahy, lavička a deadlifts. Zamerajte sa na 10 až 15 opakovaní každého v dvoch alebo troch sadách, dvakrát týždenne. Cvičenia zamerané na budovanie svalov, ako sú drtia na cvičebnej loptičke, môžu pomôcť posilniť vaše brušné svaly, ale nepomôžu vám dosiahnuť plochý žalúdok v prítomnosti tuku.

Blast Away Fat

Americká asociácia srdca odporúča aspoň 30 minút mierne intenzívneho kardio cvičenia, ako je denný beh. Ak chcete dosiahnuť väčšie výhody, zahrňte jednu alebo dve relácie intervalového tréningu s vysokou intenzitou do rutinného kardio fitnes. Americká vysoká škola športovej medicíny uvádza, že HIIT môže zvýšiť váš metabolizmus počas a po cvičení, ako aj urýchliť chudnutie. Po piatich minútach zahrievania vykonajte jednu minútu intenzívneho kardio na stacionárnom bicykli a dve minúty mierneho regeneračného cyklu. Pokračujte v tomto postupe 20 až 30 minút v závislosti od aeróbnej kondície.

Relax viac

Stres môže uvoľňovať hormón nazývaný kortizol, ktorý môže zvyšovať brušný tuk. Yale University vykonala štúdiu v roku 2000, ktorá zistila, že stresom indukovaný kortizol môže zvýšiť brušný tuk u štíhlych žien. Vedecký výskumný pracovník, Elissa S. Epel, Ph.D uvádza, že stresom indukovaný kortizol tiež zvyšuje brušný tuk u mužov. Spať najmenej sedem hodín denne, pravidelne cvičiť a zúčastňovať sa na činnostiach znižujúcich stres, ako sú masáže alebo joga, aby sa znížili hladiny kortizolu a brušného tuku.