Vhodnosť

Môžete urobiť dve cvičenia P90X za jeden deň?


Dva tréningy P90X vás môžu nechať vyčerpaní.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

P90X tvrdí, že je to intenzívne cvičenie. Ale ak ste potrestaním za trest, jeden denný tréning nemusí stačiť na to, aby vás uspokojil, a môžete byť v pokušení robiť dva tréningy P90X denne. Programy to skutočne umožňujú. Pri pridávaní druhého tréningu však buďte opatrní a nezabudnite sa vyhnúť nadmernému tréningu.

Klasický

Ak budete postupovať podľa „klasického“ programu P90X, ako je načrtnutý v „Sprievodcovi fitness P90X“, vo väčšine dní budete robiť iba jedno cvičenie denne. V dňoch silového tréningu však urobíte úplné silové tréningové cvičenie, po ktorom nasleduje krátky, menej ako 20-minútový program „Ab Ripper X“. Uskutočňuje sa trikrát týždenne, s výnimkou týždňov zotavenia, keď nebudete robiť rutiny silového tréningu. „Ab Ripper X“ je základné cvičenie, ktoré môžete vykonať na konci tréningu silového tréningu alebo samostatne ako jeho bežná rutina.

Štvorhra

Program P90X „štvorhry“ je náročnejší program. Ako už názov napovedá, niektoré tréningy sú dvojnásobné - to znamená, že v priebehu niekoľkých dní budete okrem tréningu silového tréningu robiť aj druhé cvičenie. Toto druhé cvičenie je „Cardio X.“ „Cardio X“ kombinuje bojové umenia, kalisteniku a plyometriku do približne 40 minútového tréningu. „Sprievodca fitness P90X“ odporúča tento rozvrh pre ľudí, ktorí hľadajú špičkový atletický výkon.

Zdvojnásobenie nadol

Osobný tréner s certifikáciou AFPA Davey Wavey odporúča rozdeliť si tréningy na tréningy na kardio a silový tréning, ak chcete cvičiť dvakrát denne. Wavey odporúča robiť kardio ráno a silový tréning večer. To dobre zapadá do programu P90X. Ak budete postupovať podľa harmonogramu „štvorhry“, ráno môžete vykonať silový tréning a potom večer robiť kardio tréning ako „Cardio X“. Wavey navrhuje urobiť zábavné cvičenie pre vaše druhé sedenie, takže ak si neželáte, môžete si urobiť prestávku od P90X a vyskúšať niečo iné, ako napríklad ísť na bicykel alebo natočiť nejaké obruče.

Bezpečnosť

Podľa Waveyho je cvičenie dvakrát denne bezpečné a efektívne - musíte však dávať pozor, aby ste sa príliš nepritláčali. Ak sa váš výkon zníži alebo ak máte pocit, že sa vám cvičenie zhoršuje, môžete byť nadmerne trénovaní. Chronické bolesti, časté choroby a chronicky zvýšená srdcová frekvencia sú tiež ukazovateľmi toho, že sa môžete príliš tlačiť. Ak sú dve cvičenia za deň príliš veľa, zmenšite svoju rutinu späť. Vždy sa poraďte so svojím lekárom, aby ste zistili, či je váš tréningový plán vhodný pre vaše zdravie.

Foto Kredity

  • Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images