Vhodnosť

Môžete použiť ručný analyzátor telesného tuku po cvičení?

Môžete použiť ručný analyzátor telesného tuku po cvičení?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Strmene poskytujú presnejšie meranie telesného tuku.

Comstock / Stockbyte / Getty Images

Ručný analyzátor telesného tuku sa môže javiť ako pohodlný spôsob merania telesného tuku, ale ak ho použijete v nesprávnych časoch, skončí to s nespoľahlivými výsledkami. Tieto zariadenia používajú technológiu nazývanú bioelektrická impedancia, pri ktorej stroj vysiela do vášho tela svetelný elektrický prúd, aby vypočítal celkovú telesnú vodu, ktorú potom prístroj použije na určenie pomeru hmotnosti bez tuku k telesnému tuku. Pretože stroj závisí od toho, či ste primerane hydratovaní, meranie sa po tréningu neodporúča.

Hydratácia je kľúčom

Aj keď ste boli počas cvičenia verní v pitie, je pravdepodobné, že po cvičení budete mať mierne nedostatok vody. Bioelektrická impedancia nie je platný spôsob merania telesného tuku u športovcov, pretože stroj aj tie najmenšie zmeny tekutín môžu vnímať ako zmeny telesného tuku. Aj keď sa táto technológia neustále zdokonaľuje, stále používa rovnakú základnú technológiu merania celkovej telesnej vody - a ak ste dehydratovaní z cvičenia, bude nepresná.

Výsledky po tréningu

Ak zmeráte svoj telesný tuk ručným analyzátorom po tréningu, váš dehydratovaný stav spôsobí, že stroj načíta váš telesný tuk tak, ako je v skutočnosti. Výsledky môžu tiež skresliť teplota pokožky, ktorá má tendenciu byť po cvičení teplejšia. Národné zdravotné ústavy si po cvičení zahrejú svalové tkanivo, zvýšený prietok krvi a potenie ďalej ovplyvňujú presnosť merania bioelektrickej impedancie. Po použití vreckového analyzátora by ste mali počkať niekoľko hodín po cvičení a opraviť prípadnú dehydratáciu.

Získanie spoľahlivých výsledkov

Vždy, keď zmeráte svoj telesný tuk pomocou vreckového prístroja, znova vytvorte presné podmienky, aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky. Ak meriate prvé ráno, je pravdepodobné, že budete dehydratovaný, preto sa zamerajte na čas neskoro ráno, pred cvičením, odporúča CNN. Aj keď výsledky nie sú úplne presné, môžete vyhodnotiť trendy v úbytku telesného tuku alebo v priebehu času získať - pokiaľ meriate každý deň v rovnakom čase. Upozorňujeme, že určité lieky, alkohol a predmenštruačný syndróm môžu ovplyvniť úroveň hydratácie a skresliť výsledky.

Alternatívne metódy

Presnejšie metódy stanovovania telesného tuku sú strmene telesného tuku, váženie vodou, pletysmografia výtlaku vzduchu a röntgenová absorpčná spektrometria s dvojitou energiou. Zo všetkých týchto metód sú najvhodnejšie strmene na meranie telesného tuku, pretože toto meranie môžete nechať vykonať vo väčšine fitnes zariadení osobným trénerom - ostatné metódy zvyčajne vyžadujú klinické nastavenie. Bioelektrické impedančné zariadenia, ktoré merajú tuk na nohách, ramenách a bruchu, sú tiež presnejšie ako vreckové prístroje. Tieto sofistikovanejšie stroje sú presnejšie, ale v súčasnosti sú k dispozícii iba vládnym agentúram, ozbrojeným silám a divízii I, ktoré zhromažďujú atletické programy, správy CNN.