Vhodnosť

Môžete použiť stroj Lat na chrbát?

Môžete použiť stroj Lat na chrbát?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Upravte hmotnosť väčšiny strojov so závitom pomocou špendlíka.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Lat stroj, zvyčajne nazývaný lat pulldown stroj, je bežným prípravkom na väčšine telocviční. Skladá sa zo základne, z ktorej visí tyč pripevnená k kladke. Stroj môže byť predĺžením lanovky alebo samostatným zariadením. Určite môžete použiť lat stroj na trénovanie chrbta - v skutočnosti je to jeho primárny účel.

Lepšie späť

Latissimus dorsi alebo skrátene lats sa najlepšie aktivuje ťahaním a veslovaním. Tento veľký, široký sval pokrýva chrbát rebier a tvorí veľkú časť svalov chrbta. Rhomboidy, dva svaly, ktoré ležia na oboch stranách horného stredného chrbta, pomáhajú latom počas sťahovania dolu zatiahnutím lopatiek. Lichobežné svaly pozdĺž zadnej časti krku a lopatiek sa tiež opracúvajú počas pulzovania lat, rovnako ako zadné deltoidy na zadnej strane ramien.

Aby to fungovalo

Klasické pulzovanie lat je urobené s dlhým závesom. Sedíte na sedadle umiestnenom pod lištou, siahate nahor a chytíte lištu mierne širšiu ako je šírka ramien, nad rukoväťou. Stehná umiestnite pod čalúnené podpery a pritiahnite tyč dole k hornej časti hrudníka. Natiahnite lakte úplne, aby ste dokončili jedno opakovanie. Ak chcete byť v bezpečí, neťahajte tyč za hlavu. Táto možnosť vyžaduje mimoriadnu pružnosť ramien a môže viesť k bolesti a zraneniu ramien, ak sa vykonáva pravidelne.

Variácie na podlahe

Namiesto dlhej lišty môžete pripevniť paralelnú lištu na kladku lat strojového zariadenia, aby ste vykonali rukoväť s tesným uchopením. Tento pohyb sa zameriava na rovnaké hlavné svaly chrbta, ale s trochu väčším dôrazom na bicepsy. Niektoré telocvične majú variácie tradičného latového stroja. Môžete nájsť samostatné latovacie stroje, ktoré majú pre každú ruku samostatnú rukoväť alebo ktoré vážia doskami, namiesto úpravy kolíka v sade závaží.

Stratégia a bezpečnosť

Začlenenie pulzného okraja v dňoch, keď pracujete s horným telom. Začnite s jednou sadou ôsmich až 12 opakovaní pomocou váhy, ktorá sa pri posledných opakovaniach zdá byť ťažká. Keď sa 12 opakovaní bude zdať ľahké, pridajte o 5 až 10 percent väčšiu váhu a spolu vytvorte až tri sady. Medzi doplnkové cvičenia na chrbte patria reverzné lišty, rady káblov a pulóvre.