Vhodnosť

Dokážete pomocou stacionárneho bicykla schudnúť?

Dokážete pomocou stacionárneho bicykla schudnúť?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jazda na stacionárnom bicykli vám môže pomôcť schudnúť.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Inteligentnou jazdou na stacionárnom bicykli môžete v rámci celkového kondičného programu šliapať ďalšie libry. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky pri chudnutí, pravidelne vykonávajte ďalšie kardio cvičenia a silové tréningy. Ľudia s fyzickými obmedzeniami alebo práve začínajúci fitnes režim môžu nájsť stacionárny bicykel za dostupnejšiu fyzickú aktivitu. Aby ste zabránili nude a maximalizovali svoj potenciál spaľovania kalórií, vyťažte intenzitu pomocou intervalov.

Potenciál na spaľovanie kalórií

Aká váha, ktorú môžete stratiť pri jazde na stacionárnom bicykli, závisí od vašej hmotnosti a trvania a intenzity vášho cyklistického tréningu. Jazda na stacionárnom bicykli po dobu jednej hodiny pri miernej intenzite spáli 477 kalórií pre osobu s hmotnosťou 150 libier. V tej istej intenzite horí tá istá hodina cyklistiky neuveriteľných 774 kalórií pre 150 libier. Ak chcete schudnúť 1 libru, musíte si vytvoriť 3 500 kalórií, čo sa dá dosiahnuť zvýšením vašej fyzickej aktivity a znížením množstva kalórií, ktoré konzumujete.

Porovnanie

Jazda na stacionárnom bicykli sa celkom dobre porovnáva s inými aeróbnymi aktivitami. Napríklad 150 kilogramová osoba, ktorá beží pri miernych 5 km / h, spaľuje 576 kalórií. Vysoko intenzívny chod pri 10 míľach za hodinu spaľuje 1 224 kalórií pre osobu s hmotnosťou 150 libier. Kým jazdíte na stacionárnom bicykli, nespáli toľko kalórií ako rýchly beh, jazda na stacionárnom bicykli má menší dopad, takže to nemusí byť také ťažké na vaše kĺby. Pravdepodobne budete schopní jazdiť častejšie a dlhšiu dobu ako beh, čo vám pomôže zostať na správnej ceste, aby ste splnili svoje ciele v oblasti chudnutia.

Intervaly intenzity

Ak chcete zachovať vysokú intenzitu, aby ste mohli spáliť čo najviac kalórií, začleňte intervaly do svojej cyklistickej rutiny. Rýchlostné intervaly je možné vykonávať striedaním krátkych časov šliapania tak rýchlo, ako je to možné, s dobou zotavenia pri nízkej rýchlosti. Intervaly je možné vykonať aj niekoľkonásobným zvýšením úrovne odporu počas cyklistického tréningu. Aby ste dosiahli najlepšie výsledky, vykonávajte intervaly stacionárnych bicyklov dvakrát až trikrát týždenne. Intervaly môžu naštartovať vaše úsilie o chudnutie, pretože môžete pokračovať v spaľovaní kalórií a tukov aj po vystúpení z bicykla.

Splnenie cieľov chudnutia

Ak chcete zvýšiť svoj potenciál na chudnutie, zapojte sa do vysoko intenzívnych aeróbnych cvičení, ako je jogging alebo tanec. Pomáhajte budovať a tónovať svaly zdvíhaním závaží alebo prácou s odporovými pásmi. Fyzické usmernenia pre Američanov z roku 2008 odporúčajú minimálne 150 minút miernej aeróbnej aktivity a najmenej dva dni silového tréningu týždenne. Pre ďalšie prínosy pre zdravie, ako je chudnutie, sa odporúča 300 minút priemernej fyzickej aktivity týždenne. Pravidelné cvičenie kombinované s jedlom zdravej výživy s nízkym obsahom kalórií vám ponúka najlepší potenciál na splnenie vašich cieľov týkajúcich sa chudnutia.