Vhodnosť

Môže chôdza po naklonenej nohe podráždiť hip flexor?


Chôdza na svahu má mnoho výhod, ale pre zranených môže byť nepríjemná.

Zdroj obrázkov / fotodisc / obrázky Getty

Chôdza na svahu vám môže pomôcť spáliť viac kalórií ako chôdza na rovnom povrchu a pomôže vám posilniť svaly nôh a glute. Ak však odložíte výhody, chôdza na svahu môže spôsobiť podráždenie svalov kolena. Ak máte napätie na bedrovom ohýbači alebo máte poškodenie bedrového ohýbača, chôdza do kopca to môže zhoršiť.

Tip

  • Vaše krčné kyčle musia pri chôdzi po svahu tvrdšie pracovať, čo môže viesť k bolesti. Pomôže to znížená rýchlosť a naťahovanie.

Pochopte svoje hip flexory

Svaly bedrového ohybu sa skladajú z iliacusu, psoas major, sartorius, rectus femoris, adductor longus a adductor magnus, ktoré siahajú od bedrových a hrudných stavcov po stehennú kosť alebo vašu stehennú kosť. Svaly bedrového ohybu spolupracujú pri ohýbaní bedrového kĺbu alebo pri prenose kolena k hrudníku. Vaše svaly illiopsoas - svaly psoas major, psoas minor a iliacus - sú hlavné svaly zapojené do flexie bedrového kĺbu. Ak sú tieto svaly zranené alebo napnuté, môžu byť citlivé na chôdzu.

Krátke svaly s krátkymi vlasmi

Ak ste v škole, alebo máte prácu alebo životný štýl, ktorý vás drží sedenie väčšinu dňa, vaše svaly bedrového ohybu sú pravdepodobne napnuté. Keď sa vaše flexory bedra zmršťujú, čo je vtedy, keď sa koleno pohybuje smerom k trupu, svaly sa skracujú. Keď natiahnete nohu za sebou alebo urobíte malý chrbát, tieto svaly sa predĺžia. Ak sedíte dlhší čas, tieto svaly sa chronicky skracujú. Kvôli mechanike flexie bokov, keď idete na svahu, vaše svaly bedrového ohybu sa môžu cítiť podráždené, pretože pri chôdzi do kopca je viac flexia bedra.

Bolesť nie je zisková

Ak sa pri chôdzi do kopca vyskytne okrem bolesti svalov aj napätie v svaloch bedra, môže dôjsť k väčšiemu množstvu problémov ako k napnutiu svalov. Ak ste veľmi aktívny jednotlivec, možno ste utrpeli zranenie alebo slzenie vo vašom svale. Ak máte poranenie psoas, bolesť môže byť ťažké určiť. Bolesť Psoas môže vyžarovať na chrbát a celú nohu. Hovoriť s lekárom vám pomôže zistiť, ktorý sval pôsobí a určiť závažnosť vášho zranenia. Pravdepodobne budete musieť pred pokračovaním v činnosti odpočívať a používať ľad. Vyhnite sa chôdzi na svahu, kým sa vaše zranenie nezhojí.

Hlasujte najskôr za bezpečnosť

Pri chôdzi po svahu nemusí byť príčinou napätie alebo bolesť v oblasti svalu bedrového ohybu, ale môže to byť ešte horšie. Ak podráždenie pretrváva počas šikmej chôdze a vy ste vylúčili poranenie so svojím lekárom, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste si predĺžili svaly bedrového ohybu a udržali ich v bezpečí. Najskôr sa zahriať pred stúpaním po svahu. Skôr než pôjdete do kopca, skúste sa po rovnej ploche aspoň päť minút prechádzať pomalým tempom. Rozťahovanie tiež pomáha predlžovať svaly flexora bedrového kĺbu. Protahovanie by však malo nastať po tréningu, keď sú vaše svaly teplé.