Vhodnosť

Môže chôdza po schodoch ublížiť svalstvu v chrbte?


Mnoho rôznych aktivít môže zhoršiť stiahnutý sval.

Pixland / Pixland / Getty Images

Polovica pracujúcich Američanov tvrdí, že podľa American Chiropractic Association v určitom okamihu zažili príznaky bolesti chrbta, a ak sa v súčasnosti zaoberáte ťahaným svalstvom, pravdepodobne nechcete robiť žiadne zbytočné pohyby. Rozvinuté chrbtové svaly môžu chvíľu trvať, kým sa uzdravia, čo vás obmedzuje na tie činnosti, ktoré nespôsobujú škvrny bolesti. Mnoho potrebných aktivít však môže zvýšiť vašu bolesť, dokonca aj pri chôdzi po schodoch.

Tip

  • Chôdza po schodoch si vyžaduje silné jadro a späť - pomaly klesať, aby sa zmiernila bolesť s ťahaným svalstvom.

Ach, bolesť chrbta

Ťahaný sval je tiež známy ako svalové napätie. Vyskytuje sa, keď je sval preťažený alebo niekedy, keď sú niektoré vlákna roztrhané. Ťahaný sval môžete zažiť kdekoľvek vo vašom tele. Keď je to v chrbte, môžete cítiť bolesť pri pohybe alebo dokonca pri dýchaní. Mierne svalové ťahy môžu byť často liečené liekmi na oddych, ľad, teplo a protizápalové lieky. Ťažšie ťahy môžu vyžadovať ošetrenie lekárom.

Pomaly odstúpte

Schody sú nevyhnutnou súčasťou každodenného života mnohých ľudí. Schody môžete mať doma alebo v práci. Pri stúpaní alebo klesaní po schodoch väčšinou používate veľké svaly nôh; glutes, hamstrings, quadriceps and telat sú hlavnými prispievateľmi. Avšak vaše základné svaly, vrátane svalov v chrbte, sú tu, aby vás udržali vo vzpriamenej polohe a vaše svaly na chrbte sú zasunuté, akonáhle sedíte vzpriamene a vždy, keď sa pohybujete. Ak vaše chrbát a iné základné svaly nepracovali správne, nemohli ste stáť vzpriamene alebo chodiť po schodoch. Pri chôdzi po schodoch môžete cítiť zvýšenú bolesť v chrbte.

Zložte náklad

V minulosti bol odpočinok predpísaný ako spôsob, ako liečiť akýkoľvek typ bolesti chrbta, a to môže byť miesto, kde musíte začať. Spine-Health poznamenáva, že ak trpíte akútnou bolesťou, možno budete musieť niekoľko dní odpočívať, aby sa chrbtové svaly začali hojiť. Mierny ťah by sa mal začať liečiť v priebehu niekoľkých dní. Ak sa bolesť zhoršuje alebo sa nezlepšuje, navštívte svojho lekára, ktorý môže diagnostikovať, ktorý sval bol poranený. Lekár vám môže pomôcť naplánovať vhodný spôsob liečby, aby ste sa mohli vrátiť do každodenného života vrátane cvičenia.

Dajte svoje telo do pohybu

Akonáhle je bolesť lepšia a lekár ju schváli, choďte, ale opatrne. Keď idete dolu alebo hore po schodoch, držte sa zábradlia. Svoje telo držte vo zvislej polohe s dobrým držaním tela, aby ste na chrbát nevyvíjali neprimerané zaťaženie. Pokiaľ Váš lekár súhlasí, vykonajte core-posilnenie cvičenie dvakrát alebo trikrát týždenne s cieľom zlepšiť pevnosť a stabilitu, aby sa zabránilo budúce problémy s chrbtom. Pilates a jogu obaja zapojiť jadro, ale je prevádzkovať lekárom skôr, aby vaše chrbát nebudú zhoršené pohyby. Tým sa tiež zlepší flexibilita, ktorá môže znížiť vaše šance na opätovné zranenie.