Vhodnosť

Môže chôdza na bežeckom páse spôsobiť opuchnuté Ankles?


Bolesť členku spôsobená bežiacim pásom nie je ľahká záležitosť.

Chris Clinton / Digital Vision / Getty Images

Každý cvičebný program prichádza s rizikami a odmenami. Aj keď sú bežecké pásy často bezpečnými a spoľahlivými časťami cvičebných pomôcok, môže dôjsť k zraneniam nôh alebo členkov v dôsledku faktorov, ako je nadmerné používanie, nesprávny chod alebo predchádzajúce zranenie alebo stav. Neignorujte opuchnutý členok, pretože to môže byť príznak väčšieho problému.

Podvrtnutie

Opuch je častým ukazovateľom vyvrtnutia členku, roztrhnutia väzov členka. Mierne podvrtnutie spôsobuje mikroskopické slzy, zatiaľ čo silné podvrtnutie spôsobuje roztrhnutie väzu z oblasti, kde sa prichytáva na kosti. Mierny až stredný výron môže byť často liečený doma stlačením a položením podvrtnutého členku, zdvihnutím nad srdce a námrazou na zníženie opuchu. Vážnejšie podvrtnutie si bude vyžadovať pozornosť lekára a vedenie.

Informácie o zápale

Achillova tendinitída je zápal Achillovej šľachy členku. Medzi príznaky patrí opuch, ktorý sa zhoršuje počas celého dňa a bolesť pozdĺž zadnej časti päty. Bolesť sa po cvičení často zhoršuje, takže si ju môžete všimnúť po vystúpení z bežiaceho pásu. Podľa Americkej akadémie ortopedických chirurgov to môže byť tiež spôsobené náhlym nárastom cvičenia. Ak máte podozrenie, že máte tento stav, navštívte lekára. Váš lekár si môže objednať röntgenové vyšetrenie na diagnostikovanie tendinitídy.

Nadmerný stres

Chôdza alebo beh na bežiacom páse so stúpaním môže nakoniec spôsobiť stres a spôsobiť bolesť vo vašich dorsiflexorových svaloch, svaloch, ktoré sa pohybujú od prednej časti členku po prednú časť holene. Weight Watchers odporúča spomaliť rýchlosť a sklon naštartovať a postupne zvyšovať rýchlosť, keď sa vaše svaly zahrievajú. Možno budete chcieť napnúť teľatá pred tým, ako sa postavíte na bežecký pás, pretože odolajú pohybu vo svaloch dorziflexora.

Zostať v bezpečí

Ak ste náchylní na rozptýlenie, vyhnite sa sledovaniu televízie alebo počúvaniu slúchadiel pri behu na bežiacom páse, pretože by ste mohli vynechať nesprávny krok, ktorý môže viesť k zraneniu. Ak používate domáci bežiaci pás, uistite sa, že máte za strojom voľný priestor najmenej 6 až 8 stôp, aby ste pri páde niečo nenarazilo. Na rozdiel od vonkajšieho prostredia poskytujú bežecké pásy nemenovaný terén. Tento neprerušovaný povrch môže časom spôsobiť nadmerné poranenie. Môže byť pre vás užitočné pridať si k cvičeniu vonkajšie prechádzky alebo túry, pretože vám to zabráni v tom, aby ste upadli do rovnakého pohybu.

Zdroje (2)