Vhodnosť

Môže chôdza na bežiacom páse znížiť vaše boky a stehná?


Postupne zvyšujte intenzitu cvičenia na bežiacom páse na spaľovanie tukov.

Chris Clinton / Photodisc / Getty Images

Chôdza na bežiacom páse vám môže pomôcť zoštíhliť a stratiť tuk zo stehien a bokov. Pretože nemôžete na mieste zredukovať tuk z cieľových častí tela, objavia sa štíhlejší stehná a boky, keď stratíte tuk z tréningu na bežiacom páse. Americká rada pre cvičenie poznamenáva, že posledné časti tela zbavené tuku majú tendenciu byť tie časti, kde tuk získavate ako prvé. U niektorých mužov a väčšiny žien sú týmito „problémovými“ oblasťami stehná a boky. Na ich orezávanie vykonávajte pravidelné cvičenia na bežiacom páse s dostatočnou intenzitou.

Tip

  • Chôdza na bežiacom páse môže spáliť kalórie, aby vám pomohla stratiť tuk zo svojich bokov a stehien.

Štart na pravej nohe

Chôdza na bežiacom páse je kardiovaskulárna činnosť s nízkym dopadom, ktorá zvyšuje váš srdcový rytmus a spaľuje tuk na energiu. „Pokyny pre fyzickú aktivitu pre Američanov“ uverejnené Ministerstvom zdravotníctva a sociálnych služieb USA odporúčajú stredne intenzívne minimálne 150 minút týždenne. kardiovaskulárne cvičenie. Chôdza na bežiacom páse, aby sa vaše srdce a rýchlosť dychu výrazne zvýšila, je mierne intenzívna aktivita. Táto úroveň intenzity je ideálna, ak ste na cvičenie. Päť 30-minútových relácií týždenne by vám malo pomôcť stratiť tuk zo stehien a bokov.

Zvyšte svoje úsilie

Aby ste sa ubezpečili, že neustále strácate tuk zo stehien a bokov, vyzvite svoje telo zvýšením intenzity vášho bežeckého trenažéra, keď sa budete cítiť lepšie a silnejšie. Podľa Americkej rady pre cvičenie je jazda do kopca jedným z najúčinnejších spôsobov, ako súčasne strácať tuk a formovať svoje stehná a boky. Zopakujte chôdzu do kopca pomocou funkcie stúpania na bežiacom páse. Urobte minimálne 30 minút, tri dni v týždni.

Nechajte to krátke, ostré a intenzívne

Ako postupujete, ocitnete sa každý týždeň tráviť hodiny na bežiacom páse. Je to únavné a pravdepodobne nepraktické. Skráťte čas a zvýšte intenzitu tréningu a urýchlite odbúravanie tukov zahrnutím tréningu s vysokou intenzitou do tréningu na bežiacom páse. Urobte to striedaním krátkych impulzov na prudkom svahu so svižnou chôdzou. Napríklad, zahriať sa s päťminútovou miernou chôdzou, potom „pešo do kopca“ na náročnom svahu na dve minúty. Znižujte svah, až kým bežecký pás nie je vo vodorovnej polohe a svižná chôdza počas štyroch minút. Tento postup zopakujte štyrikrát pre bežecký pás, ktorý trvá menej ako 30 minút.

Tvar, vyrezávaj a utiahnite

Podporte svoje spaľovanie tukov na bežiacom páse pomocou konkrétnych cvikov na tónovanie a utiahnutie stehien a bokov. Dve takéto cvičenia sú drepy s telesnou hmotnosťou a pľúca. Urobte tri sady 15 až 20 opakovaní týchto cvičení ihneď po tréningu na bežiacom páse. Cvičte pomaly a kontrolovane. Po dokončení niekoľkých opakovaní by ste mali cítiť pálenie stehien.