Vhodnosť

Môžete nosiť tenisky Cross-Trainer na bežeckých pásoch?


Cross-trainers majú viacúčelové podošvy, čo znamená, že sú navrhnuté na mnohé účely.

Cross-trenažéry boli vynájdené pre jednotlivcov, ktorí chcú, aby ich atletická obuv vážne fungovala. Sú vyrobené tak, aby sa nosili pri rôznych činnostiach, ako sú beh, zdvíhanie závaží a športovanie. Aj keď nie sú určené pre bežcov na dlhé vzdialenosti, ktorí trávia hodiny zasiahnutím koľaje a bežeckého pásu, sú dokonale vhodní na to, aby strávili nejaký čas na bežiacom páse ako bežná súčasť tréningovej rutiny.

Čo sú crossoví tréneri?

Bežecké trenažéry majú viacúčelové podošvy, nízkoprofilové medzipodošvy a zvršky, ktoré umožňujú cirkuláciu vzduchu a sú súčasne ťažké. Sú to tvrdo pracujúce topánky, pretože v závislosti od toho, čo potrebujete, musia byť schopné vykonávať rôzne úlohy - spoločnou charakteristikou je podpora, priedušnosť a odpruženie. Sú perfektné, ak máte rozpočet a radi robíte rôzne športové aktivity, pretože ich môžete nosiť bez vysokého rizika zranenia pre väčšinu aktivít.

Výber je na tebe

Bežeci majú možnosť nákupu obuvi vyrobenej špeciálne pre beh. Skutočná bežecká obuv pomáha tlmiť náraz tvrdých povrchov, keď noha dopadne na zem, čo chráni kĺby v tele. Bežecká obuv je priedušná a ľahká v porovnaní s crossovými trenažérmi, ktoré sú často objemnejšie. Bežecká obuv je na určitých miestach pevná a pevná. Majú tiež veľmi dobrú trakciu, takže pri behu nekĺzate. Aj keď si v súčasnosti nemôžete dovoliť kúpiť bežeckú obuv, je dobré poznať svoje možnosti, ak v budúcnosti robíte veľa behu.

Správna obuv pre bežiaci pás

Bežecký pás nie je úplne to isté ako chôdza alebo beh na tvrdom povrchu. Hoci tenisky s trenažérom sú vhodné na tréning, ktorý využíva veľa rôznych druhov činností a pohybov, v porovnaní s bežeckou obuvou sú pri výkone hlavnej činnosti výkonné. Cross-trainers nezabezpečujú dostatočné tlmenie pre veľký dopad na chodidlá od nárazu na bežiaci pás alebo chodník. To znamená, že musíte zvážiť použitie bežiaceho pásu. Pri chôdzi a krátkych trasách môže byť trenažér v poriadku. Ak trávite veľa času behom na bežiacom páse, možno budete chcieť pokračovať a investovať do dvojice bežeckých topánok.

Zváž toto

Aby ste boli dobrým topánkom pre bežecký pás, musia vás vaši trenažéri správne nasadiť. Medzi koncom topánky a veľkým prstom by ste mali mať malú medzeru. Uistite sa, že päta pohodlne zapadá do cross-trainerov, aby ste nekončili pľuzgiermi z nadmerného trenia. Vaše šnúrky by nemali mať žiadne zlomky ani zlomky, aby ste ich mohli pevne pritiahnuť. Keď sa chodidlá začnú opotrebovať, je potrebné na ne dávať pozor, aby ste ich mohli vymeniť skôr, ako stratíte podporu a záber. Uistite sa, že ste bežný pás po každom použití utierali, aby ste pri nosení atletickej obuvi s krížovým trénerom nekĺzali.

Foto Kredity

  • Stockbyte / Stockbyte / Getty Images