Vhodnosť

Môžu ženy používať boxovací vak každý deň?


Ženy môžu používať boxovacie vrecia tak často ako muži.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Bojové športy ako box boli historicky doménou mužov. S úspechom ženských superhviezd, ako sú Ronda Rousey a boxerka Laila Ali, sa však stále viac žien zaujíma o bojové športy. Ženy nemajú žiadne špeciálne obmedzenia pre výcvik a môžu pracovať rovnako často a agresívne ako muži. Pravidelné používanie boxovacieho vrecka môže zvýšiť pevnosť a presnosť vašich údov, ale ak sa príliš rýchlo zatlačíte, môžete skončiť nadmerným zranením.

Postupné zvyšovanie

Boxerské vrece môže spôsobiť výrazný dopad na vaše ruky a kĺby, ktoré ich obklopujú. Nie je múdre pracovať s boxovacím vrecom každý deň, ak ste začiatočník. Namiesto toho, s trénerom, určte správny režim tréningu. Možno budete musieť najskôr vybudovať silu v náručí a zápästiach. Začnite prácou s vreckom raz alebo dvakrát týždenne, postupne sa budujte až po dierovanie vo všetkých alebo väčšine dní v týždni.

Bezpečnosť boxovacieho vaku

Pridanie závaží do rutinného boxovacieho vrecka sa môže javiť ako dobrý spôsob, ako maximalizovať vaše fitness výhody, ale môže tiež viesť k vážnym zraneniam svalov a kĺbov. Namiesto toho sa zamerajte na zvládnutie boxovacieho vaku samostatne. Ak máte poranenia rúk, zápästia alebo paží - dokonca aj drobné - vyhnite sa dierovaciemu vrecku, až kým bolesť nezmizne a dostanete lekársku pomoc. Pri práci s boxovacím vrecom vždy používajte ochranné pomôcky, ako sú rukavice alebo zábaly rúk.

Nadmerné zranenia

Opakované vykonávanie toho istého pohybu - napríklad údery do boxovacieho vrecka - môže prepracovať vaše svaly a kĺby, čo môže mať za následok bolesť svalov a dokonca výrony a zlomeniny. Ak väčšinu dní pracujete s boxovacím vreckom, zmeňte svoju rutinu. Opakované opakovanie toho istého úderu môže zvýšiť riziko zranenia v dôsledku nadmerného použitia. Mali by ste sa tiež zamerať na posilnenie celého hornej časti tela, čo môže zvýšiť rýchlosť a silu dierovania.

Dni odpočinku

Bez ohľadu na to, ako sa venujete svojej fitness procedúre, vaše telo môže mať prestávku. Skôr než dierovanie boxovacieho vrecka každý deň, skúste zobrať deň alebo dva voľno za týždeň. Zamerajte sa na iné cvičenia - ako je chôdza alebo plávanie - ktoré pôsobia na celé vaše telo a nezaťažujú kĺby vašich zápästí a paží. Ak po cvičení na dierovanie pociťujete bolesť, nevracajte sa späť do boxovacieho vrecka, kým sa necítite zotavení.