Vhodnosť

8 jogín, ktoré musíte urobiť


Cvičenie jogy vonku vám pomôže cítiť sa v spojení s prírodou.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Ak sa tešíte na celoškolskej štúdiu jogy s inštruktorom a ďalšími študentmi, aby ste mohli motivovať, môže sa vám zdať, že nie je možné, aby ste mali rušný rozvrh - svoju vlastnú prax si však môžete vytvoriť pomocou ôsmich povinných jogových pozícií. Prínosom individuálnej praxe je schopnosť vykonávať svoje pózy kedykoľvek a kdekoľvek počas dňa. Aj keď nie ste schopní vykonávať všetky pózy na jednom sedení, vykonajte počas celého dňa ázany počas piatich minút, aby ste mohli ťažiť z výhod pokojnejšej mysle, silnejšieho tela a pokojnejšieho ducha.

Sukhasana

Takmer všetky štýly jogy odporúčajú podľa YogaHoliday.net vykonať backbend, aspoň jeden predný ohyb, jeden zákrut, jeden sediaci asansa a poslednú odpočinkovú pózu. Sukhasana je jednoduchá sedacia súprava so skríženými nohami, ktorú je možné vykonať pár minút predtým, ako iné pózovanie vycentruje a pripraví sa na dlhšie cvičenie, alebo sa používa sama na pár minút meditácie a ticha, aby sústredila svoju myseľ.

Mačka a krava

Pózy pre mačky a kravy sú skvelým zahrievaním chrbtice. Tieto dve pozície spolupracujú. Začnete s rukami a kolenami v polohe stola a potom si ohnete chrbticu od úplného oblúka po úplné zaokrúhlenie chrbta. Niekoľko kôl mačiek a krav uvoľní spodné napätie chrbta, ktoré sa často plazí, keď celý deň sedí pri stole.

Uttanasana

Stand Forward Bend je klamlivo jednoduchý vzhľad, ktorý môže priniesť úľavu spodnej časti chrbta a rýchlu revitalizáciu energie. Erich Schiffmann vo svojej knihe „Movering to Stillness“ učí, že Uttanasana môže byť tiež použitá ako praktikum prepúšťania. Keď kývate hlavou a pažami dolu smerom k podlahe, nechajte sa uvoľniť a zjemniť celé telo. Pustite všetku námahu v póze.

Adho Mukha Svanasana

Dole smerujúci pes, ktorý sa považuje za inverziu, je skvelým pick-me-upom, keď sedíte príliš dlho. Táto tradičná póza je súčasťou série Sun Salutation a môže byť použitá ako relaxačná póza. Vyzvite sa v tejto póze tým, že urobíte ruky a nohy aktívnymi a silnými - a keď ste pripravení na odpočinok, jednoducho si ohnite kolená a sklopte ich dole do Balasany alebo Detskej póly, až kým sa nebudete cítiť pripravení vrátiť sa k Down Dog.

Bhujanghasana

Cobra je spätný ohyb, ktorý sa vykonáva aj ako súčasť pozdravov Slnka. Tak ako všetky ásany, aj Cobra sa môže praktizovať v rôznych fázach podľa vašich schopností a flexibility. Baby Cobra predlžuje chrbát krku, vytvára priestor v horných stavcoch a uvoľňuje napätie z ramien.

Paschimottanasana

Sitting Forward Bend je dokonalým protikladom pre Cobru. Z postoja Staff sa otočte v bokoch smerom dopredu a siahajte rukami smerom k nohám. Ak je to pohodlné, položte ruky na nohy alebo ich držte na nohách. Základy jogy radí tejto póze, aby upokojila nervovú sústavu a natiahla celé telo chrbta.

Parsva Sukhasana

Jednoduché Twist možno vykonať na stoličke, na podlahe alebo dokonca na posteli. Vysoké sedenie, uvoľnenie ramien nad chrbtom a mierne zdvihnutie hrudníka smerom k stropu. Položte ľavú ruku na vonkajšiu stranu pravého stehna a jemne točte a pozerajte sa cez rameno. Podržte na niekoľko hlbokých dychov a opakujte na opačnej strane. Medzi výhody zvratov patrí masáž vnútorných orgánov, zlepšená flexibilita a pohyblivosť chrbtice.

Savasana

Záverečná relaxácia alebo Corpse póza, je šanca pre vaše telo, myseľ a ducha, aby spracovali jogy. Ležiac ​​na chrbte so zavretými očami, pomaly uvoľňujete celé svoje telo, svoje myšlienky a nakoniec odpočívate vo svojom hlbšom pokoji. „Jógový denník“ odporúča cvičiť päť minút Savasany na každých 30 minút cvičenia jogy.

Zdroje (3)