Vhodnosť

Čo môže kardio robiť s kostnou ostrohou?


Vyberte si kardioaktívne činnosti s nízkym dopadom, keď máte kostnú ostrohu.

Barry Austin / Digital Vision / Getty Images

Môžete mať kostnú ostrohu a nikdy to nepoznáte. Tieto hladké výrastky na koncoch kostí, ktoré sú v medicíne známe ako „osteofyty“, spôsobujú bolesť len vtedy, keď pošúchajú alebo tlačia na nervy, väzivo alebo iné tkanivá. Deje sa to v 10 až 20 percentách prípadov, a keď sa tak stane, budete to vedieť. Bolesť z kostných výbežkov môže obmedziť vaše aktivity a je preto výzvou pre udržanie kroku s kardiostimuláciou. Po počiatočnom ošetrení bolesti v kostnej oštepe, ktorá zahŕňa odpočinok, ľad, úľavu od bolesti a často fyzickú terapiu, sa pozrite na kardio cvičenia s nízkym dopadom, ktoré zabránia stresu časti tela ovplyvnenej kostnou ostrohou.

Dôležitosť zahrievania a rozťahovania

Všetkým sa odporúča, aby sa pred uskutočnením kardio, aby sa zahrial, ale to je ešte dôležitejšie pre ľudí s kostnými ostnami. Päť minút chôdze alebo činnosti, ktorú ste si vybrali, pri nízkej až strednej intenzite, cirkuluje krv, zahrejú sa vaše svaly a lubrikujú sa vaše kĺby. Sledujte svoje kardio relácie ochladením a roztiahnutím, aby ste obnovili pružnosť svalov a kĺbov. Medzi kardiovaskulárnymi stretnutiami by ste mali tiež vykonať konkrétne cvičenia zamerané na napínanie a posilňovanie, ktoré sa zameriavajú na postihnutý kĺb. Osobný tréner alebo fyzioterapeut vám môže ukázať, ako bezpečne cvičiť s výronom kostí.

Ramenné ostrohy

Ramenné ostruhy sú bolestivé, keď spôsobujú, že šľachy rotátorovej manžety sa opakovane trú o kosti lopatky a kĺbu. To spôsobí bolesť, keď zdvihnete ruky alebo sa dotknete rozsahu pohybu ramien. Ľudia s ostrohami na pleciach sa môžu zúčastňovať na kardiochirurgických aktivitách, ktoré sa týkajú dolnej časti tela, vrátane chôdze, stacionárneho alebo ležiaceho bicyklovania a joggingu. Pri eliptických strojoch alebo veslárskych strojoch buďte opatrní, aby ste pohyb ramena udržali v dosahu. Malo by sa vyhnúť plávaniu, kým sa úplne nevyrieši bolesť v kostnej ostroze.

Spiny a krčné ostruhy

Ostrohy chrbtice sú dôsledkom nadmerného pohybu stavcov v dôsledku degenerácie disku a chrupavky medzi stavcami. Kostné ostrohy, ktoré sa formujú ako reakcia tela na stabilizáciu stavcov, sa stávajú bolestivými, keď stlačujú miechové nervy. Ak máte výrony chrbtice, možno budete potrebovať fyzickú terapiu, aby ste si udržali správne držanie tela a posilnili svaly podporujúce chrbticu. Ľudia s ostnami kostí miechy by sa mali zamerať na kardioaktívne činnosti s nízkym dopadom, ako je ležiace bicyklovanie, ktoré podporuje chrbát pri cvičení, plávaní a eliptickom tréningu.

Spätky na päte a plantárna fasciitída

Samotné ostrohy na päte sú zriedka bolestivé, ale keď sa tvrdá väzivová alebo plantárna fasáda na chodidle stane pevnou a zapálenou, dokonca aj jednoduchá chôdza je takmer neznesiteľná. Je nevyhnutné liečiť bolesť pomocou námrazy, odpočinku a strečingu. Po odstránení bolesti plantárnej fasciitídy môžete obnoviť kardiovaskulárne cvičenia s nízkym dopadom. Plávanie je vynikajúce, pretože voda podporuje vaše telo a kopajúce pohyby zvyšujú cirkuláciu nôh a nôh. Eliptické, veslovanie a ležiace a stacionárne bicyklovanie sú tiež dobrými rozhodnutiami. Chôdza je možná, keď sa bolesti zmierňujú, ale uistite sa, že vaša vychádzková obuv poskytuje náležitú oporu a tlmenie, aby sa zabránilo návratu zápalu.

Zdroje (1)