Vhodnosť

9 sa presúva do rytmu brušného tuku navždy


Brušná oblasť má tendenciu ukladať viac tuku ako iné časti tela.

Tovarový kop / Tovarový kop / Getty Images

Vďaka tvrdej práci a obetavosti je možné brušný tuk poraziť navždy. Bohužiaľ neexistuje spôsob, ako zistiť množstvo tuku v žalúdku. Strata hmotnosti a tónovanie vášho tela vyžaduje aeróbne a anaeróbne cvičenie, ako aj zdravú výživu. Kým dobrá strava hrá hlavnú úlohu pri regulácii množstva kalórií, ktoré konzumujete, pravidelné cvičenie vám pomôže spáliť ďalšie kalórie pre štíhlejšie a užšie telo.

Krok hop

Postavte sa s nohami šírky ramien od seba. Ľahko ohnite kolená a položte ruky na boky. Pravou nohou vykročte vpred a odložte pravú nohu, aby vaše ľavé koleno stúpalo na úroveň bokov. Pristúpte k nohám. Do 16 opakovaní, striedanie medzi nohami.

Posaďte sa a stlačte

Ľahnite si tvárou nahor s nohami zasunutými pod pevný predmet - napríklad schod alebo gauč - a kolená sa ohnite pod uhlom 90 stupňov. V každej ruke držte činku a natiahnite obe ruky rovno nahor. Vykonajte sedenie a potom stlačte činky nad ramená. Pomaly sa znížte späť dole.

Bočné dosky

Ľahnite si na pravú stranu, nohy naskladané a lakte ohnuté, položte si na predlaktie. Položte ľavú ruku na ľavú bedru. Pritiahnite si abs a zdvihnite boky z podlahy a podopierajte svoje telo na predlaktí. Podržte tak dlho, ako môžete, celkom 30 sekúnd. Opakujte na ľavej strane.

Striedavý rad činiek

Postavte sa s nohami šírky ramien od seba, kolená mierne ohnuté a činka v každej ruke. Ohnite si boky a sklopte si trup, až kým nebude takmer rovnobežný s podlahou. Držte obidve ruky nadol a chrbát prirodzene klenutý. Pri ohýbaní pravého lakťa zatiahnite činku na stranu trupu. Dolná časť chrbta nadol a opakujte s ľavým lakťom. Urobte šesť až osem opakovaní pre každú stranu.

Lunge Reach

Postavte sa tak, aby vaše chodidlá mali šírku ramien od seba, kolená mierne ohnuté a ruky dole k bokom. Pravou nohou vykročte dopredu a prepadnite koleno v uhle 90 stupňov. Natiahnite ruky k podlahe. Zatlačte dozadu do stojacej polohy a zdvihnite ruky priamo nad vami. Urobte osem opakovaní pre každú nohu.

Kettlebell Obrázok 8

Postavte sa tak, aby vaše chodidlá mali dvojitú šírku ramien od seba a v drepe dolu s ľavou rukou na kotvový zvon. Otočte zvon okolo ľavého bedra a pod ľavú nohu a podajte ho na pravú ruku. Pokračujte v hojdaní zvončeka okolo pravého bedra, pod vašou pravou nohou a ľavou rukou. Neustále prechádzajte okolo kotla zvonček okolo tela v ôsmich až osem až desiatich opakovaniach.

Walkout od Pushup

Dostaňte sa po podlahe do polohy pre tlač s oboma rukami o 2 palce širšími ako vaše plecia. Ruky vytiahnite čo najviac, potom ich vráťte späť. Vykonajte 10 až 12 opakovaní.

Horolezec

Dostaňte sa po podlahe do polohy, kde je celé telo v priamej línii. Držte chrbát rovno a zdvihnite pravé koleno smerom k hrudníku. Podržte a prineste nohu späť do tlačnej polohy. Opakujte s ľavou nohou a dokončite jedno opakovanie. Do 10 opakovaní.

Squat Jump

Postavte sa tak, aby vaše chodidlá mali šírku ramien od seba, kolená mierne ohnuté a ruky dole na vaše strany. Squat s kolená za prsty na nohách. Vyskočte a zdvihnite obe ruky rovno nahor. Pristúpte v drepe so zdvihnutými rukami. Dolné ruky a opakujte 12 krát.

Odporúčania

Nikdy neotláčajte cvičenie, ak cítite bolesť. Zastavte sa a dajte svojmu telu jeden až dva dni voľna na uzdravenie. Ak chcete poraziť brušný tuk, musíte do cvičebného cvičenia zahrnúť aeróbne cvičenia. Kardio robte trikrát až štyrikrát týždenne v nesledujúcich dňoch počas 30 minút denne. Zdravé stravovanie tiež pomôže zoštíhliť váš žalúdočný tuk. Zdravá strava pozostáva z ovocia, zeleniny, celých zŕn, mononenasýtených tukov - nachádzajúcich sa v rastlinných olejoch, avokáde, orechoch a semenách, polynenasýtených tukoch - nachádzajúcich sa v mastných rybách, bielkovinách a vápniku.