Vhodnosť

Najlepšie Kardio Stair Stepper Workout v telocvični


Intenzitu tréningu môžete zmeniť pomocou ovládacích prvkov krokového schodiska.

Schodiskové schody sú účinnou pomôckou pre kardiovaskulárnu kondíciu. Simulujú pohyb lezeckých schodov po schodoch, čo je energická činnosť, ktorá pôsobí na glute, quadriceps, hamstringy a lýtkové svaly. Neustály pohyb poskytuje aeróbne cvičenie, ktoré vám pumpuje srdce a pľúca. Tridsaťminútové cvičenie schodišťovým krokom spáli 180 až 266 kalórií v závislosti od vašej hmotnosti. Najlepšie krokové cvičenie zvýši váš srdcový rytmus na 70 až 80 percent maximálneho srdcového rytmu.

Používajte správnu techniku

Ak chcete dosiahnuť najlepšie možné cvičenie pri používaní schodového schodníka, nepodporujte svoju telesnú hmotnosť na riadidlách alebo bočných koľajniciach. To vám umožní zacieľovať na glute a hamstringy, a nesenie vlastnej telesnej hmotnosti vás robí ťažšou prácou. Zvýšená intenzita vedie k spáleniu väčšieho množstva kalórií a účinnejšiemu kardiovaskulárnemu tréningu. Nechajte kroky ísť čo najviac dolu, aby vaše svaly pracovali s maximálnym rozsahom pohybu.

Upravte odpor a intenzitu cvičenia

Úroveň odporu schodového schodníka je možné regulovať tak, aby sa prispôsobila náročnosť vášho tréningu. Nízky odpor vám umožňuje postupovať rýchlejšie, čo pomáha rozvíjať svalovú vytrvalosť, zatiaľ čo vyšší odpor pomáha budovať silu v dolnej časti tela. Mierny odpor poskytuje dobré kardio cvičenie, ktoré bude vyžadovať 70 až 80 percent vašej maximálnej srdcovej frekvencie. Cvičenie s vysokou intenzitou by vám malo udržať viac ako 80 percent maximálnej srdcovej frekvencie.

Postupujte podľa pokynov pre cvičenie

Pred akýmkoľvek cvičením sa zahrejte a roztiahnite. Udržujte plynulý rytmus s hlbokými krokmi, pokiaľ nezačínate fitnes režim, keď môžete použiť stredné kroky. Udržujte chrbát rovno a ak je to potrebné, použite ruky na vyváženie, ale netlačte nadol. Začiatočníci môžu začať s iba šiestimi až 12 minútami pri ľahkej úrovni odporu, pričom môžu stavať až 20 až 30 minút. Postupne zvyšujte odolnosť, keď sa budete montovať. Vezmite fľašu s vodou, aby ste ju udržali hydratovanú počas 10 minút. Po stretnutí s krokmi trávte niekoľko minút natiahnutím lýtkových a stehenných svalov.

Zmiešajte to

Rovnako ako každé cvičenie, aj keď do svojho tréningu začleníte rozmanitosť, získate tie najlepšie výsledky. Zvážte pridanie intervalov do rutiny schodov. Urobte to tak, že nájdete úroveň, ktorá sa vám zdá náročná, ale udržateľná. Zvýšte úroveň o 1, aby ste posunuli svoju intenzitu na jednu až dve minúty, potom nižšie na 2, aby ste sa zotavili, a opakujte po zvyšok tréningu.

Zdroje (6)

Foto Kredity

  • Stockbyte / Stockbyte / Getty Images