Vhodnosť

Aké kardio tóny vnútorné stehná?


Bežte do kopca, aby ste oholili svoje vnútorné stehná.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Vnútorné stehná môžu byť chúlostivou a tvrdohlavou zónou, najmä ak nechcete ležať na vašej strane a vykonávať nespočetné množstvo opakovaní nôh. Namiesto toho strategicky vykonávajte kardiovaskulárne cvičenia, ktoré nielen spaľujú množstvo kalórií, ale tiež posilňujú, tvarujú a tónujú vaše vnútorné stehná.

Make Splash

Plávanie je vynikajúcim cvičením na tónovanie vnútorných stehien. Podľa rozhovoru s majstrom plávania Sharon Davies v denníku Daily Mail online. Cvičenie vo vode je tiež šetrné kĺbom, čo z neho robí účinnú voľbu srdca pre každého, kto má artritídu, problémy s obezitou alebo hmotnosťou, zranenia alebo staršie osoby. Freestyle a backstroke tónujú vnútorné stehná, ale ak chcete zvýšiť stávky, skúste namiesto toho vykonať prsník. Keď krúžite nohy dozadu a znova dovnútra, aktivujete svoje vnútorné stehenné svaly proti odporu vody. Pre úplné kardio cvičenie plávajte pri miernom až energickom tempe po dobu 20 až 30 minút.

Sprint ako šampión

Beží všeobecne, je to vynikajúci toner do stehien, ale naozaj cítiť popálenie stehien sprintu do kopca tak rýchlo, ako je to možné. Kopcové šprinty nútia vaše stehná tvrdšie pracovať, keď vás poháňajú do kopca a pracujú proti tlačeniu gravitácie nadol. Buďte kreatívni pri svojom cvičení, nájdite kopcovitý park vo svojom okolí alebo využite funkciu šikmého bežeckého pásu v telocvični. Kľúčom je sprinty v intervaloch, miešanie 30-sekundových až dvojminútových impulzov sprintingu s dlhšou dobou odpočinku alebo joggingu miernym až pomalým tempom.

Vybuchujúce skoky na boxe

Plyometrické cvičenia sú kombináciou kardiovaskulárneho a intenzívneho silového tréningu, ktorý podporuje výbušnú silu, rýchlosť a obratnosť. Plyometrické cviky na spodnej časti tela - napríklad skoky v skale - tónujú vnútorné a vonkajšie stehná a zadok. Na vykonanie skokového boxu budete potrebovať niečo stabilné a bezpečné, aby ste na neho mohli skočiť, napríklad nízka lavica alebo plochá stolica. Postavte sa priamo pred box, lavicu alebo stoličku, ohnite kolená a vyskočte tak vysoko, ako je to možné, pristátím s oboma nohami na vrchu krabice. Okamžite preskočte na druhú stranu škatule, otočte sa a znova naskočte na škatuľu. Pokračujte v skákaní a vypínaní z krabice tak rýchlo, ako je to možné, dve minúty a potom pauzu a odpočinok po dobu 30 sekúnd. Cyklus aj keď päť až 10 kôl box skákanie na dokončenie vášho tréningu.

Choďte po schodoch

Keď je vonku zima a musíte stlačiť pri cvičení na stehná, choďte na schody v dome alebo kancelárskej budove. Keď beháte alebo kráčate po schodoch hore a dole, zafarbia sa vám celé nohy vrátane vnútorných stehien. Čím rýchlejšie beháte po schodoch, tým viac sa vám pumpuje srdce a pľúca, čím spaľujete viac kalórií. Ak chcete cvičiť na stehná, odložte si bežecké topánky a behajte po schodoch hore a dole po dobu najmenej 20 minút. Pozastavte sa a oddýchnite si, kedykoľvek budete mať pocit, že ste z dychu a potrebujete prestávku.