Vhodnosť

Najlepšie kardio cvičenie na chudnutie nôh a paží tuk


Svieža chôdza pomáha spaľovať tuk po celom tele.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Pokiaľ ide o mýtus znižovania škvŕn - to znamená spaľovanie tukov iba z jednej časti tela - je potrebné mať dobré a zlé správy. Zlá správa je, že znižovanie škvŕn v pažiach, nohách alebo kdekoľvek inde je v skutočnosti mýtus. Telesné systémy, ktoré odstraňujú prebytočný tuk, sa skutočne nestarajú o to, ktoré svaly pracujete alebo kde si prajete, aby tuk vypadol ako prvý.

Dobrá správa je, že aj keď nemôžete na mieste znížiť, môžete znížiť telesný tuk kombináciou zdravej stravy bohatej na živiny s kardio cvičeniami, ktoré spaľujú dostatok kalórií, aby sa vytvoril kalorický deficit - tj spaľujete viac kalórií ako vy Môžete tiež použiť strategické cvičenia zamerané na silový tréning, aby ste vyrezali a zjemnili chudé tkanivo, ktoré sa objaví, keď sa prebytočný telesný tuk odstráni.

Vyberte si svoje kardio

Čím viac kalórií spálite, tým rýchlejšie stratíte telesný tuk - odkiaľkoľvek. Tu uvádzame, koľko kalórií môže osoba s hmotnosťou 185 libier spáliť za 30 minút cvičenia na základe údajov publikovaných v Harvard Health Publishing:

 • Chôdza rýchlosťou 3,5 km / h: 178 kalórií
 • Hranie softballu: 222 kalórií
 • Aerobik s nízkym dopadom: 244 kalórií
 • Pešia turistika: 266 kalórií
 • Obvodový tréning: 355 kalórií
 • Cyklistika: 355 kalórií
 • Beží rýchlosťou 5 km / h: 355 kalórií
 • Stacionárne veslovanie: 377 kalórií
 • Eliptický trenažér: 400 kalórií
 • Bojové umenia: 444 kalórií
 • Švihadlo: 444 kalórií

Ak ste našli kardio cvičenie, ktoré sa vám páči, ale chcete spáliť viac kalórií, naplánujte si do svojho dňa dlhšie cvičenia alebo predstavte intervaly s vyššou intenzitou. To by mohlo znamenať rýchlejšie plávanie, jazdu na bicykli, chôdzu alebo beh, ale môže to tiež znamenať jazdu na bicykli, chôdzu alebo beh do kopca alebo zvýšenie odporu vášho eliptického trenažéra alebo stacionárneho veslari.

Tone Your Arms

Môžete spáliť kalórie a tónovať vaše zbrane súčasne. Zvážte riešenie tréningu, ako je lezenie po skalách, boxovanie, kalistenika, plávanie, jazda na kajaku a veslovanie (alebo pomocou veslovacieho stroja).

Silový tréning je vynikajúci spôsob, ako spáliť kalórie a vyrezávať vzhľad vašich rúk. Maximalizujte svoje spaľovanie kalórií tým, že budete robiť zložené cvičenia, kombinované cvičenia, ako sú lisy na hrudník, šnúrky na nohách a lisy na plece, alebo sa zamerajte na konkrétne svaly, ktoré chcete zladiť pomocou cvičení, ako sú tricepsové spätné rany, bočné zdvihy a bicepsové kučery.

Tónujte si nohy

Niektoré z práve spomínaných kardio cvičení sú vynikajúce aj na tonizovanie nôh, najmä na kalisteniku a veslovanie, ktoré sú skutočnými celotelovými cvičeniami. Chôdza, turistika, beh, jazda na bicykli a horolezectvo sú tiež skvelými tonermi nôh, rovnako ako cvičenia na silový tréning, ktoré sa zameriavajú na spodnú časť tela, napríklad drepy, výpady, mŕtve ťahy a zvyšovanie lýtok.