Vhodnosť

Cardio X vs. Plyometrics P90x

Cardio X vs. Plyometrics P90x


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

„Cardio X“ zahŕňa bojové umenia.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Program domáceho tréningu P90X je séria 13 tréningov. Dva z týchto cvičení sú „Cardio X“ a „Plyometrics“. Aj keď sú oba vysoko výkonné kardio-ťažké tréningy, líšia sa niekoľkými spôsobmi. Pred začatím používania P90X sa zoznámte so základmi každého z nich, aby ste sa uistili, že ste pripravení na to, čo je v obchode.

Cvičenie

Plyometrika je forma skokového tréningu. Rutina „Plyometrics“ obsahuje celý rad výbušných skokových cvičení s veľkým dopadom. Rutina „Cardio X“ obsahuje niektoré skokové cvičenia s nižším dopadom, ako sú skákacie zdviháky a zahŕňa tiež prvky bojových umení, pričom kopanie a dierovanie sú navrhnuté na zvýšenie srdcovej frekvencie. Súčasťou „Cardio X“ je aj zahrievanie jogy ako súčasť zahrievania.

Intenzita

„Cardio X“ je cvičenie s nižšou intenzitou ako „Plyometrics“. Vo videu „Plyometrics“ hostiteľ Tony Horton naznačuje, že „Cardio X“ je dobrá alternatíva, ak zápasíte s „Plyometrics“. Podľa prieskumu Americkej rady pre cvičenie je „Plyometrika“ merateľne intenzívnejšia ako „Kardio X“. Účastníci, ktorí robili „Plyometrics“, mali podľa ACE priemernú srdcovú frekvenciu rovnajúcu sa 85 percent ich maxima, zatiaľ čo v prípade „Cardio X“ to bolo iba 76.

Calorie Burn

Podľa prieskumu ACE má rutina „Plyometrics“ priemerné spaľovanie kalórií 14,7 kalórií za minútu. V priebehu 43 minútového cvičenia priemerný človek spáli 631 kalórií. „Cardio X“ spaľuje menej kalórií, v priemere 12 za minútu. Cvičenie je tiež kratšie, iba 33 minút. Priemerný účastník za túto dobu spáli 397 kalórií.

Plán

P90X má tri plány. Program Classic je určený na budovanie svalovej hmoty a spaľovanie tukov, zatiaľ čo program Lean sa zameriava na chudnutie. Rozvrhy dvojhry sú rovnaké ako klasické rozvrhy, ale s extra kardio cvičeniami. Rutina „Plyometrics“ sa používa v klasických aj štvorhrach. Nie je to však použité v Leanovom rozvrhu. V štíhlom rozvrhu miesto „Plyometrics“ nahrádza slovo „Cardio X“. V rozvrhu štvorhry je „Cardio X“ pridané ako druhé cvičenie v niektorých dňoch.Komentáre:

  1. Diandre

    Ospravedlňujem sa, ale podľa mňa sa mýliš. Môžem to dokázať. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

  2. Dougul

    An absurd situation turned out

  3. Dilan

    Skvelé, toto je vtipný názorNapíšte správu