Zdravie

Bolesť a liečba syndrómu karpálneho tunela

Bolesť a liečba syndrómu karpálneho tunela


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Váš fyzioterapeut vám môže dať cvičenia na zlepšenie priľnavosti.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Syndróm karpálneho tunela je najčastejšou poruchou zachytenia nervov, ktorá postihuje 3,8 percent ľudí podľa prehľadu z roku 2012 uverejneného v časopise Open Orthopedics Journal. Môže to spôsobiť bolesť rúk, ktorá niekedy siaha až po rameno po rameno. Karpálny tunel sa zvyčajne lieči konzervatívnou liečbou, ako sú lieky, dlahy a fyzikálna terapia. Ak tieto liečby nefungujú, môže byť chirurgický zákrok alternatívou.

Bolesť

Bolesť na dlani, palci, indexe a prostredníčku je často jedným z prvých príznakov syndrómu karpálneho tunela. Bolesť sa často rozširuje do predlaktia a ak sa nelieči, môže vystreliť až na rameno.

Nočná bolesť je bežná pri syndróme karpálneho tunela. Môže to byť také neznesiteľné, že vás zobudí. Potrasenie rukou často dočasne zmierňuje túto bolesť. Bolesť zo syndrómu karpálneho tunela môže mať hlboký efekt, ktorý vás zabráni v práci a vykonávaní jednoduchých aktivít, ako je varenie, česanie vlasov a čistenie zubov.

Nechirurgické ošetrenie

Váš lekár môže na začiatku odporučiť položenie ruky na niekoľko týždňov na liečbu syndrómu karpálneho tunela. Môže byť predpísaná dlaha zápästia, ktorá imobilizuje zápästie a udržuje ho v polohe, ktorá stresovaný a nepriťažujúci stlačený nerv nezaťažuje.

Lieky na voľnopredajné bolesti, ako napríklad aspirín alebo ibuprofén (Motrin, Advil), sa často používajú na zmiernenie bolesti a zmiernenie zápalu. Váš lekár vám môže podať injekciu kortikosteroidov na zníženie zápalu v zápästí. To vedie k zníženému opuchu v karpálnom tuneli a môže poskytnúť rýchlu dočasnú úľavu od bolesti a symptómov.

Fyzická terapia

Fyzikálna terapia môže pomôcť zvýšiť silu rúk a zmierniť bolesť. Váš terapeut môže odporučiť posilňovacie cvičenia, ktoré vám pomôžu vybudovať silu priľnavosti. Jednoduché cvičenia, ako napríklad opakované stláčanie stresovej gule, môžu zlepšiť vašu priľnavosť. Masáž rúk, pridaná k používaniu dlahy a cvičeniu, môže pomôcť zmierniť bolesť syndrómu karpálneho tunela uvoľnením postihnutých svalov a nervov.

Váš fyzioterapeut môže vykonávať techniku ​​naťahovania zápästia, ktorá sa nazýva nervová mobilizácia, pri ktorej opakovane napína vaše zápästie do bodu, keď pocítite príznaky. Účelom týchto úsekov je pomôcť nervu v zápästí, ktorý spôsobuje syndróm karpálneho tunela, sa voľne pohybovať a potenciálne zmierňovať príznaky.

Chirurgia

Ak sa príznaky nezlepšia približne po 6 mesiacoch konzervatívnej liečby, lekár môže odporučiť operáciu uvoľnenia karpálneho tunela. Táto operácia spočíva v odrezaní priečneho karpálneho väzu, ktorý pozostáva z vláknitého tkaniva tvoriaceho strechu karpálneho tunela. Rezanie tohto väzu zväčšuje priestor v karpálnom tuneli a zmierňuje tlak na stlačený nerv. Podľa prehľadu uverejneného v roku 2012 v časopise „The Open Orthopedics Journal“ má 70 až 90 percent ľudí, ktorí sa podrobia úniku v karpálnom tuneli, dobré až vynikajúce dlhodobé výsledky.Komentáre:

 1. Samuzuru

  Yes, it is correct to say

 2. Goltitilar

  I apologize, but I think you are wrong. I can prove it. Write to me in PM, we will handle it.

 3. Jud

  In my opinion, this is relevant, I will take part in the discussion.

 4. Bamuro

  You speak factually

 5. Konane

  What is well organized here is crime. Innocence is a state that is incompatible with feelings of deep satisfaction. Is there life on Mars, is there life on Mars, but there is a thick, thick layer of chocolate I understand: to live with one woman, but with the same one ?! ... “Others are not better” - the inscription on the mirror. Broken bones don't float! Love is like a fire, you won't throw a stick, it will go out.

 6. Peter

  Výborne, aké slová sú potrebné..., výborný nápad

 7. Wacuman

  Je mi ľúto, nie je to pre mňa absolútne potrebné. Existujú aj ďalšie varianty?

 8. Riggs

  pozrel a bol sklamaný...........Napíšte správu