Športové

Ako urobiť koliesko pre nepružných ľudí


Vaše nohy by mali vo vzduchu vytvárať tvar písmena „V“.

David De Lossy / Photodisc / Getty Images

Zotrvačník je pohyb, ktorý pomáha posilňovať svaly ramien, ramien, chrbta, brucha a pásu. Okrem zvýšenia sily môžu cvičenia založené na gymnastike, ako sú napríklad kolieskové kolesá, tiež pomôcť znížiť stres a zvýšiť flexibilitu a koordináciu. Pretože zotrvačníky vyžadujú, aby sa telo ohýbalo a natiahlo, môže byť pre nepružných ľudí ťažké. Avšak so správnym rozťahovaním a praxou sa dokonca aj neflexibilní ľudia môžu naučiť, ako robiť koliesko. Ako vždy, pred pokusom o akýkoľvek nový šport sa poraďte so svojím lekárom, najmä ak máte predchádzajúce zranenie alebo zdravotný stav.

1.

Pred pokusom o zotrvačník si natiahnite svaly najmenej päť minút. Posaďte sa v rozkročenej polohe a siahajte medzi vaše nohy a natiahnite svoje hamstringy, členky a zápästia. Podržte 20 sekúnd. Jemne zatiahnite za prsty na 15 sekúnd, aby ste si natiahli zápästia a potom niekoľkokrát prevrátite plecia a krk. Tieto úseky opakujte každý deň, aby ste zlepšili flexibilitu.

2.

Čelom k pravej strane miestnosti a roztiahnite nohy len o niečo viac ako je šírka bokov od seba. Ak máte ľavú ruku, smerujte doľava a postupujte podľa pokynov v opačnom smere. Nasmerujte pravú nohu doprava a ľavú nohu mierne otočte, aby ste udržali rovnováhu. Natiahnite ruky nad hlavu a dlane smerujte dopredu.

3.

Ohyb v páse a zasadte pravú ruku na zem pred vami. Keď vaše rameno klesá, zdvihnite ľavú nohu priamo do vzduchu.

4.

Položte ľavú ruku na zem vedľa vašej pravice a pravou nohou kopnite do zeme. Vykopnite tvrdo, takže obe nohy vychádzajú zo zeme. V tomto bode budete vyvažovať svoje ruky s nohami rozkročenými vo vzduchu v tvare „VV“ asi tri sekundy.

5.

Pristúpte na ľavú nohu a ruky držte namierené blízko hlavy. Sklopte pravú nohu a postavte sa rovno.

Tip

  • Predstavte si, že na zemi je rovná čiara, keď robíte koliesko. Vaše nohy a ruky by mali začínať a končiť na čiare. Dotiahnite všetky svaly vo svojom tele, aby ste si udržali správnu formu, keď robíte koliesko.

Výstraha

  • Keď robíte kolieska, nikdy nezkĺzajte alebo nezaokrúhľujte chrbát, čo môže viesť k bolesti chrbta a zraneniu. Okrem toho, vyklenutie chrbta zabraňuje, aby chodidlá chodili vo vzduchu dostatočne vysoko a mohli by ste sa vybočiť z kurzu.