Vhodnosť

Čo spôsobuje, že ženy majú ploché zadok?


Tónovaný derivát.

Getty Images / Digital Vision / Getty Images

Rovná zadná strana je výsledkom niekoľkých faktorov, medzi ktoré patrí genetika a starnutie. Vaše gény určujú všeobecnú podobu zadku. Mladšie ženy ukladajú tuk v spodnej časti tela počas mladších rokov, čo spôsobuje plnší vzhľad. Hormonálne zmeny sa vyskytujú počas procesu starnutia, ktoré posúvajú ukladanie tuku zo zadného konca do žalúdka. Výsledkom môže byť plochá zadná strana, ktorá nevyplňuje oblečenie.

Derriere Dynamics

Upozornenie na polohu

Pozrite sa do zrkadla a zistite, ako stojíte. Ak ste sklonené ramená a nestojíte rovno, nepoužívate správne držanie tela, čo môže viesť k plochému dnu. Ženy s dobrým držaním tela uvidia zaoblenejšie opovrhnutie, pretože prirodzená krivka v dolnej časti chrbta zdvíha zadok. Ak chcete skontrolovať polohu tela, postavte sa chrbtom priamo k stene s plecami nadol a dozadu, pričom sa uistite, že vaša spodná časť chrbta udržuje prirodzenú krivku. Malý chrbát by sa nemal dotýkať steny. Nechcete, aby sa vaše chvostové kosti objavili zastrčené.

Rev Your Glutes

Genetika a starnutie žien vám môžu dať rovnú ranu. Menopauza spôsobuje nižšie hladiny estrogénu, čo znižuje množstvo tuku uloženého v zadku. Budovanie svalov dodáva zadnej časti značný tvar. Zacieľte svoje glute pomocou konkrétnych cvičení. Chôdza, najmä do kopca, je práca vašich glutes a zaobchádza svaly, ktoré spôsobujú, že váš zadok vyzerať pert.

Ak nemáte prístup k kopcom, zastavte sa počas chôdze a pridajte predné výpady v sadách po 10 krokoch dopredu a sklopte chrbtové koleno k zemi, pričom držte prednú nohu v uhle 90 stupňov bez toho, aby sa koleno mohlo predĺžiť. cez prsty na nohách. Zamerajte sa na 30 minút chôdze, päťkrát týždenne, s 20 úplnými výpadmi na každej nohe.

Niekoľko sád 10 až 15 drepov s telesnou hmotnosťou urobí zázraky aj pre zadok. Postavte sa so šírkou ramien od seba, ohnite kolená a chrbát držte rovno, ako keby ste si sadli na stoličku a potom vstaňte a stlačte zadok. Zabráňte rozširovaniu kolien cez prsty. Zdvíhanie dolných končatín je tiež účinné pri tónovaní dna. Postavte sa rukami na boky a jednu nohu natiahnite priamo za vami, až kým nebude asi šesť centimetrov od zeme. Zamerajte sa na tri sady po 10 na každej nohe.

Jedzte inteligentne

Ak máte zdravú telesnú hmotnosť, zjedzte dostatok kalórií. V opačnom prípade znížte 500 kalórií denne, aby ste znížili hmotnosť a zároveň zvýšili cvičenie, až kým nedosiahnete svoju cieľovú hmotnosť. Ženy potrebujú zdravú telesnú hmotnosť, aby mali v zadku primeranú distribúciu tuku. Príliš veľa tuku iba znižuje pevnosť a tvar, ktorý tak tvrdo pracujete na tvorbe cvičení na glute. Ak máte nízku telesnú hmotnosť, zvýšenie kalórií, ktoré konzumujete, zvýši vašu celkovú hmotnosť a môže pomôcť vyplniť plochý zadok, hoci genetika ovplyvní štruktúru rozloženia hmotnosti v tele. Aj keď môžete formovať svaly prostredníctvom cvičenia, nemôžete tvarovať tuk.

Vaše zadky sú zložené z troch svalových skupín - gluteus maximus, gluteus medius a gluteus minimus, ktoré sa súhrnne nazývajú glutes. Tieto svaly sa pripájajú k panvovej kosti. Tvar panvy určuje celkový tvar zadku. Širšia panva vedie k širšiemu zadnému koncu. Vysoká panva vyzerá kvadraticky a dlho v kontraste. Tuk pod kožou, nazývaný subkutánny tuk, je tiež kritickým faktorom. Ženy majú väčšie percento telesného tuku ako muži kvôli ich hladine estrogénu. Tento hormón spôsobuje, že ženy zhromažďujú tuk v bedrách, zadku a stehnách počas plodných rokov. Krivka chrbta ovplyvňuje aj zdvihnutie zadku, s väčšou krivkou sa zdvihne zadok.

Zdroje (3)