Športové

Roztlieskavačky hrať


Bavte sa a vytvárajte puto so svojím roztleskávacím tímom pomocou roztlieskavacích hier.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Cheerleading je fyzicky a psychicky náročný šport, ktorý vyžaduje tímovú prácu a dôveru. Cvičenia zamerané na budovanie tímu, ako sú hry a aktivity, sú dôležité na povzbudenie vášho tímu, aby sa spojil, stal sa tesnejším a vytvoril jednotu tímu. Hranie tímových hier v praxi dodáva zábavu a poskytuje nevyhnutnú prestávku na inak zložité a vyčerpávajúce školenia. Hry nielen prispievajú k spájaniu tímov, ale môžu sa tiež používať na učenie, rozvoj a zdokonaľovanie zručností.

Roztlieskavačky Tic-Tac-Toe

Na túto hru budete potrebovať deväť stoličiek alebo rohoží a párny roztlieskavač, najlepšie 12 alebo viac. Umiestnite stoličky alebo rohože do mriežky so vzorom tri-tri, pripomínajúc dosku Tic-Tac-Toe. Roztlieskavačky rozdeľte rovnomerne na dva tímy. Tieto tímy môžete pomenovať podľa farby tímu alebo nechať každý tím vytvoriť si vlastné meno. Opýtajte sa tímov na oplátku otázky týkajúce sa roztlieskavačky. Môžete sa napríklad opýtať na kaskadérske kúsky, omrvinky, pohyby alebo skoky. Ak tím odpovie na svoju otázku správne, môže poslať jednu osobu, aby obsadila podložku alebo stoličku. Ak sú tímy malé, označte štvorce pomocou dvoch rôznych farebných jadier. Vyhrá prvý tím, ktorý získa tri v rade.

Vytrvalostné súťaže

Jedná sa o vynikajúce hry, ktoré pomôžu roztlieskavačky rozvíjať a zdokonaliť zručnosti. Vytrvalostné súťaže môžu využívať ľubovoľný počet roztlieskavacích schopností. Skvelým príkladom sú súťaže na mostoch alebo stojiach na nohách, kde vyhrá posledná osoba. Ak chcete zlepšiť koordináciu, rovnováhu a flexibilitu, skúste súťaže o slobodu, pretiahnutie päty alebo škorpión. Aby sa zvýšila vytrvalosť, musia členovia tímu súťažiť o to, kto môže hula obručiť alebo skákať na lane najdlhšie.

Uzol

Táto hra podporuje tímovú prácu a riešenie problémov a je dobrá pre tímy s párnym počtom členov, najmä pre tie, ktoré majú menej ako 12. Nechajte všetkých roztlieskavačov stáť pri sebe a zavrieť oči. Požiadajte ich, aby natiahli ruku a našli niekoho, s kým si potriasť rukou bez toho, aby ste ho pustili. Držte pevne pravú ruku inej osoby, otvorte ich oči a pomocou inej ľavej ruky nájdite inú osobu, ktorá sa bude držať za ruky. Teraz nechajte tím pustiť, nechajte tímovú prácu rozmotať sa. Výsledkom by malo byť, akonáhle sa uzol rozmotá, veľký kruh alebo kruh preložených kruhov.

Všetci na palube

Toto je ďalšia hra, ktorá vyžaduje tímovú prácu a riešenie problémov. Rozprestrite veľký list na zem a požiadajte všetkých roztlieskavačov, aby na ňom stáli. Potom ich požiadajte, aby z toho odstúpili a zložili ich na polovicu. Nechajte ich znova vstúpiť na plachtu. Pokračujte v skladaní na polovicu, zakaždým, keď sa ich pokúsi prispôsobiť všetkým na plachtu tak, ako zostane. Ako sa zmenšuje a zmenšuje, tím bude musieť spolupracovať pri hľadaní kreatívnych spôsobov, ako umiestniť každého na plachtu.