Vhodnosť

Ab Cvičenia, ktoré môžete robiť počas školy


Ak trávite väčšinu času v triede alebo na akademickej pôde, môže byť náročné absolvovať cvičenie. Našťastie nemusíte zasiahnuť telocvičňu, aby ste dosiahli silný, tónovaný žalúdok. Urobte pár jednoduchých ťahov a urobte z nich súčasť vašej každodennej rutiny, aby ste posilnili svoje jadro a zároveň si rozmýšľali.

Vypadnite zo svojho kresla

Môžete podniknúť základné pohyby, ktoré zacieľujú na vašu abs a upravovať ich tak, aby boli uskutočniteľné počas hodiny. Tolasana je spoločná póza, ktorá sa zameriava na tri rôzne oblasti vášho jadra, vrátane brucha pravého, šikmých a transverzálnych. Sedieť na stoličke s nohami na zemi a so členkami prekríženými, položte dlane na sedadlá alebo opierky rúk. Pri výdychu stiahnite svaly na brucho a narovnajte lakte a zdvihnite zadok z kresla. Držte pózu po dobu 10 až 15 sekúnd a sklopte sa späť.

Cieľové Abs medzi triedami

Voľný čas medzi triedami je ideálnou príležitosťou pre rýchle cvičenie. Vkladajte do svojho batohu rohož na jogu v predstihu alebo jednoducho vyhľadajte mäkké miesto v tráve, aby ste vykonali základný jogový pohyb bez vybavenia, ktorý vylúči tuk zo žalúdka. Dosku môžete robiť kdekoľvek a je to základ mnohých ab rutín. Ležte na brucho s prstami na zemi, päty vo vzduchu a lakte sú zastrčené na bok s dlaňami smerujúcimi nadol. Pri zapnutom abs zdvihnite trup a stehná zo zeme. Udržujte svoje telo v priamej línii bez toho, aby ste mu prepadli trup alebo dolnú časť chrbta. Pokračujte v dýchaní, zatiaľ čo držte pózu po dobu 10 až 15 sekúnd.

Nech je to tímové úsilie

Chyťte spolužiaka, aby vám vykonal drep s asistenciou telesnej hmotnosti. Tento pohyb sa zameriava nielen na vaše ABS, ale aj na zadok, boky, nohy a stehná. Začnite tým, že čelíte svojmu partnerovi vzdialenému asi od ramena. Postavte sa s nohami mierne širšími ako šírka bedier. Oboma rukami uchopte predlaktie svojho partnera, keď vám urobí to isté. Závesy v bokoch posúvajte boky dozadu a nadol, keď začnete v drepe. Keď ste dole, skúste zabrániť kolenám v pohybe za prsty. Mali by ste sa opierať o svoje jadro, aby ste stabilizovali chrbticu a zadok. Udržujte pevnú priľnavosť na svojho partnera a mierne sa oprite. To vám umožní ponoriť sa hlbšie do bokov. Protlačte si nohy a udržujte rovnováhu, keď sa obaja zdvihnete späť do východiskovej polohy.

Krok od zariadenia Candy

Aj keď cvičenia AB sú dôležité pre budovanie svalov, neuvidíte svoju abs, ak sú skryté pod vrstvou tuku. Candy bary, hranolky a sódy medzi triedami a počas nich zabránia vašej tvrdej práci. Aby ste sa vyhli jedlu svojho šiestich balení, pripravte si obed a občerstvenie, aby ste predišli lákavým pochúťkam. Celozrnný sendvič s arašidovým maslom alebo chudou morkou a syrom poskytuje bielkoviny a vlákninu, ktoré vás udržia plné. Ovocie, čerstvé alebo sušené, pomôže udržať váš pás orezaný a tónovaný.

O autorovi

Andrea Blom je spisovateľkou od roku 2010. Má vysokoškolské vzdelanie v odbore komunikačné umenie so zameraním na písanie a žurnalistiku. Je odborníčkou na výživu so siedmimi rokmi osobného vzdelávania. Blom si najradšej využíva svoje vzdelanie a skúsenosti, aby pomohla ostatným pochopiť dôležitosť a výhody osobného zdravia.