Vhodnosť

Ako si vybrať správny bežecký pás pre svoju ťažkú ​​váhu


Výber správneho bežiaceho pásu pomáha zaistiť bezpečné cvičenie

Photos.com/PhotoObjects.net/Getty Images

Bežecký pás môže byť skvelý spôsob, ako začať cvičiť, ako schudnúť a získať tvar. Zlé počasie a nedostatok času sú výhovorky, ktoré idú z okna, keď máte vlastný bežecký pás, ale výber toho správneho je rozhodujúci. Mnoho spoločností robí bežecké pásy pre ťažších jednotlivcov. Bežecký pás, ktorý nedokáže udržať vašu váhu, nemusí vydržať tak dlho, pretože je vyhorený motor. Preťažený bežiaci pás sa navyše môže zrútiť a spôsobiť zranenie. Bežecké pásy prichádzajú v mnohých tvaroch, váhach a vzoroch.

1.

Ako vodítko použite svoju aktuálnu váhu. Väčšina bežeckých tratí uvádza maximálnu nosnosť, preto vyberte ten, ktorý je vyšší ako vaša hmotnosť. Ale pre tých, ktorí tak neurobia, hľadajte bežecké pásy určené špeciálne pre bežcov. Zvýšený náraz bežcov znamená, že bežecký pás je navrhnutý tak, aby zvládal väčšiu váhu nadol. Bežecké pásy základnej úrovne majú tendenciu držať váhu až do 200 až 300 libier, zatiaľ čo bežiace pásy na vyšších koncoch (vrátane bežcov) môžu držať od 300 do 500 libier. Na zaistenie bezpečnosti a životnosti zariadenia pred použitím dvakrát prekontrolujte hmotnostný rozsah výrobcu.

2.

Ako faktor použite aj svoju aktuálnu výšku. Ak máte výšku viac ako 6 stôp, potrebujete bežecký pás s dlhšou dĺžkou pásu, aby ste nenarazili do prednej časti alebo aby nespadli dozadu. Bežný pásový pás by mal mať dĺžku 50 palcov, zatiaľ čo pásiky pre vyšších cvičencov budú mať dĺžku 55 až 60 palcov.

3.

Vyskúšajte bežecké pásy v obchode, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám na hmotnosť a výšku. Bežecký pás nepotrebujete v obchode, ale choďte po ňom normálne a zistite, či máte po stranách dostatok miesta. Ak vaše boky alebo ruky narazia na bočné koľajnice, budete chcieť zvážiť širší bežiaci pás. Bežecký pás by nemal byť užší ako 17-18 palcov. (pozri referenciu 3)

Tipy

  • Zvážte bežecké pásy, ktoré majú rámy vyrobené z hliníka lietadla. Tento typ hliníka dokáže udržať viac dopadov vďaka svojej trvanlivej, ale flexibilnej konštrukcii.
  • Ak sa chystáte do posilňovne na cvičenie, opýtajte sa personálu, ktorý bežecké pásy majú vyššie hmotnostné limity. Bežecké trenažéry budú často špičkovými bežeckými pásmi pre všetky typy ľudí.

Výstraha

  • Nikdy nezačínajte cvičením bez toho, aby ste sa najskôr poradili so svojím lekárom.