Vhodnosť

Krúžok na Kettlebell

Krúžok na Kettlebell


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kettlebellove kruhy pracujú na jadre a pomáhajú pri mobilite.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Väčšina cvičení silového tréningu sa vykonáva v sagitálnej rovine; to znamená, že zahŕňajú pohyb dopredu alebo dozadu. To platí najmä o odporových strojoch a mnohých pohyboch hmotnosti. Zatiaľ čo cvičenia sagitálneho lietadla poskytujú efektívny spôsob práce vašich svalov, pohyby v reálnom živote sú zriedkavo také lineárne a často sa vyskytujú v takzvaných priečnych a čelných rovinách. Krúžok na kanvicu poskytuje účinný spôsob, ako získať cvičenie s nesagitálnym lietadlom a zlepšiť vašu kondíciu pre šport a iné fyzicky náročné nelineárne aktivity.

Výhody krúženia Kettlebell

Krúžok v kanvici posilňuje vaše jadro a zároveň zlepšuje vašu mobilitu a rovnováhu. Jadro je súhrnný pojem, ktorý sa používa na opis svalov vašej bránice, konkrétne šikmých, brušných, priečnych a brušných svalov, zatiaľ čo pohyblivosť je rozsah pohybu, ktorý je k dispozícii v kĺboch ​​alebo kĺboch. Rovnováha popisuje vašu schopnosť udržať svoje centrum hmotnosti nad základňou podpory.

Pretože cvičenia na krúženie sa vykonávajú v stojacej polohe a zahŕňajú vaše ruky a nohy, ak sa vykonávajú s ťažkými váhami alebo pri opakovaní s vysokou frekvenciou, zvýšia tiež vaše srdce a rýchlosť dýchania. Kruhové cvičenia, ak sa vykonávajú s použitím ľahkých váh, sa môžu vykonávať ako súčasť zahrievania špecifického pre váš kotrový zvon alebo ako súčasť vyhradeného cvičenia na jadro.

Ak ste sedali tri alebo viac mesiacov alebo ak máte v súčasnosti nadváhu alebo trpíte zdravotným stavom, poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako začnete robiť novú cvičebnú rutinu.

Pass okolo tela

Prechod okolo tela vyžaduje jeden kotvový zvonček. Toto dobré cvičenie v páse je efektívne a ľahko sa učí. Jeho jednoduchosť znamená, že je to ideálne cvičenie, ktoré sa dá použiť ako rozcvička pred prechodom na náročnejšie cviky na kanvicu.

Postavte sa s nohami do šírky ramien, kolená sú mierne ohnuté a konvicu v jednej ruke držte za hornú rukoväť. Otočte kanvicu cez prednú časť tela a uchopte ju opačnou rukou. Potom, bez prerušenia, otočte ho za chrbát a súčasne dosiahnite opačnú ruku za vami. Chyťte zvonček a otočte ho dozadu. To predstavuje jedno opakovanie. Pokračujte v krúžení na váhe okolo pásu po dobu 10 až 20 opakovaní.

Po dokončení vykonajte rovnaký počet opakovaní v opačnom smere. Pokúste sa vytvoriť čo najhladšie kruhy a, ak sa stanete zdatnejšími, trochu rýchlejšie.

Kettlebell Halos

Svätyne Kettlebell sú účinné cvičenie pohyblivosti ramien, ktoré tiež jemne mobilizuje chrbticu a zasahuje vaše jadro. Pretože toto cvičenie zahŕňalo krúženie hmotnosti okolo hlavy, používajte spočiatku nízku hmotnosť a choďte pomaly; nechceš naraziť hlavou. Postavte sa s nohami šírku ramien od seba a kolená mierne ohnuté. Udržujte svoj kanvicu za bočné rukoväte spodnou časťou hore a vo výške hrudníka. Zdvihnite kanvicu na boku hlavy, posuňte ju za hlavu, na opačnú stranu a potom späť spredu. Rýchlovarná kanvica by sa mala pohybovať prirodzene do spodnej polohy. Okamžite zakrúžkujte hlavu opačným smerom. Pokračujte v krúžení hlavy striedavo, až kým nedokončíte 10 opakovaní.

Osem hodín Kettlebell

Toto cvičenie nezahŕňa jeden kruh, ale dva a nazýva sa kettlebell obrázok osem. Osmičky posilňujú vaše nohy, klzáky a dolnú časť chrbta, ako aj vaše jadro, rozvíjajú priľnavosť a koordináciu a mobilizujú vaše plecia a paže. Držte kanvicu v jednej ruke a stojte s nohami širšími ako šírka ramien. Ľahko ohnite kolená a pánte smerom dopredu od bokov, zatiaľ čo chrbát mierne klenutý. Natiahnite váhu medzi kolená a zároveň sa siahajte dozadu a uchopte ju voľnou rukou. Vyklopte ho a okolo nohy a späť do stredu. Keď zvonček prechádza medzi vaše nohy druhýkrát, siahnite dozadu a uchopte ho opačnou rukou a vezmite hmotnosť za druhú nohu. Pokračujte v tomto pohybe na obrázku 8, kým neukončíte 10 až 20 opakovaní. Nedovoľte, aby sa spodná časť chrbta zaoblila, pretože to môže viesť k zraneniu.Komentáre:

  1. Selby

    Congratulations, what a great answer.

  2. Rigg

    Dúfam, že druhý diel nebude o nič horší ako prvý

  3. Gerrald

    Veľmi vtipná otázkaNapíšte správu