Vhodnosť

Čo funguje Ab Roller Wheel?

Čo funguje Ab Roller Wheel?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Valčekové koleso ab pracuje na abs a ďalších svalových skupinách.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Ab valec je kus cvičebného vybavenia, ktoré obsahuje koleso s držadlami vyčnievajúcimi z jeho stredu. Používa sa na cvičenie ab rollout, ktoré bolo propagované ako cvičenie, ktoré rozvíja vaše brušné svaly a šikmo. Aj keď sú vaše brucho a šikmo prijímané počas rozvinutia, môžete byť prekvapení, keď zistíte, že to nie sú primárne fungujúce svaly.

Tip

  • Aj keď je zrejmé, že koliesko ab sa zameriava na vašu bránicu, tento cvičebný nástroj tiež posilňuje vaše bedrové ohýbače a ramená.

Rozbaliť

Cvičenie ab rollout vykonávate kľačaním s valčekom na podlahe pred vami. Uchopte každú rukoväť tak, aby vaše dlane smerovali k podlahe. Keď otáčate kolieskom smerom od seba, držte ruky rovno, kým sa vaše boky a ramená úplne nevysunú; inak choďte čo najďalej. Koleso prevráťte späť na kolená potiahnutím paží a ohnutím bokov tak, aby ste sa vrátili do polohy kľaknutia.

Zahrňte vaše boky

V prednej časti bokov sa nachádza zbierka svalov nazývaná flexie bedier. Sú zodpovední za ohýbanie bedrových kĺbov, čo znamená, že vás ohnú dopredu v páse proti odporu. Hlavnou svalovou skupinou kyčelných flexorov sú iliopsoy, čo je sval, ktorý zvláda väčšinu práce počas rozvinutia. Keď odvalujete brušný valec smerom od seba, váš iliopsoas pracuje na kontrole predlžovania bokov, aby ste sa jednoducho nezrútili na zem. Tenzor fasciae latae, sartorius a pectineus, ktoré sú ďalšími svaly flexora bedrového kĺbu, tiež prispievajú k tomuto pohybu, rovnako ako niektoré iné svaly.

Zvážte Abs

Brušný sval v konečníku, ktorý je hlavným brušným svalom, a šikmy sa získavajú počas cvičenia ab rollout, ale fungujú ako stabilizátory namiesto toho, aby kontrolovali pohyb ab kolesa. Keď odvalíte ab koleso smerom od vás, vaše abs a šikmé izometrické kontrakty bránia vašej chrbtici v hyperextending, podľa ExRx.net. Počas izometrickej kontrakcie sa snaží udržať vašu chrbticu v statickej polohe proti odporu.

Nezabudnite na zbrane

Funguje to nielen s vašimi bokmi a jadrom, pretože aj svaly v hornej časti tela sa musia prijať, aby sa koleso vyvinulo. Váš latissimus dorsi, ktorý je najväčším svalom v chrbte, pracuje s vašimi ramenami a hrudníkom, aby odtlačil ab koleso preč od vás a potom ho stiahol späť, keď sa vrátite do polohy kľaknutia.


Pozri si video: How To Roll Your Guards DIY (August 2022).