Vhodnosť

Najčastejšie nepriaznivé účinky cvičenia

Najčastejšie nepriaznivé účinky cvičeniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nadmerné cvičenie môže mať vážne nepriaznivé účinky.

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb vysvetľujú, že cvičenie má celý rad výhod, vrátane chudnutia, silnejších kostí a svalov, silnejšieho duševného zdravia a zníženého rizika kardiovaskulárnych chorôb, cukrovky 2. typu a niektorých druhov rakoviny. Cvičenie má však aj niektoré bežné nepriaznivé účinky a je dôležité poznať potenciálne úskalia, aby ste sa vyhli negatívnym výsledkom.

Príliš veľa dobrej veci

Správne množstvo aktivity vo vašom živote je zdravé pre myseľ, ducha a fyzické telo, ale nadmerné cvičenie a prepracovanie vášho tela má nepriaznivé účinky. Harvardská škola verejného zdravia odporúča pre priemerných dospelých minimálne 2 1/2 hodiny aeróbneho cvičenia so strednou intenzitou týždenne - môže to byť 30-minútové cvičenie, päť dní v týždni - s aktivitami na budovanie svalov dvakrát. za týždeň. Zatlačenie sa za svoje hranice môže byť škodlivé.

Telesné bolesti

Aj po zdravom cvičení môže vaše telo bolieť niekoľko dní. Nezamieňajte bolesť, čo je znakom posilnenia svalov, so skutočným zranením. Bolestivosť môže pri pohybe spôsobiť ľahkú bolesť alebo nepohodlie, spomaliť váš pohyb, ale nebráni vám vo vykonávaní akýchkoľvek úloh. Zranenie môže spôsobiť ostrú bolesť v pohybe a zápale a môže vám zabrániť v každodenných činnostiach. Fyzikálne vedľajšie účinky nadmerného cvičenia zahŕňajú svalovú atrofiu a poranenie kostí, ako sú dlahy holennej kosti, zlomeniny kostí, artritída alebo poškodenie chrupavky a väzov. Ak sa domnievate, že máte zranenie, navštívte svojho lekára a ukončite akékoľvek ďalšie cvičenie, s výnimkou pokynov lekára.

Uznanie úrazu

Ťažké zranenia sú okamžite rozpoznateľné: zlomené alebo zlomené kosti, skrútené kĺby alebo svalové trhliny. Menšie, menej závažné zranenia môžu byť ťažšie rozpoznateľné; ak sa ignorujú, môžu sa časom vyvinúť na chronickú bolesť. Medzi príznaky poranenia patrí zápal, citlivosť konkrétneho miesta, nadmerná alebo zbytočná slabosť, bolesť kĺbov, znížený rozsah pohybu a brnenie alebo necitlivosť. Nevšímajte si príznakov ľahkých zranení. Namiesto toho si zoberte dostatok času na úplné uzdravenie.

Prevencia bolesti

Aby ste predišli zraneniam, cvičte vždy bezpečne. Na cvičenie používajte vhodné vybavenie, ako napríklad vhodnú nosnú obuv. Pri použití závaží nikdy nezdvíhajte viac, ako ste schopní. Pri správnom množstve sa vaše svaly cítia unavené a mierne slabé opakovaním osem z 10, ale ukončenie cvičenia by nemalo byť nemožné. Ak zápasíte, dajte pozor na priateľa alebo trénera fitness. Vždy zahrievajte a ochladzujte pri každom cvičení - napríklad päť až desať minút ľahkého joggingu, skákajúcich zdvihákov alebo skákacieho lana - a potom sa napnite, aby ste pomohli pri regenerácii svalov a pružnosti. Potenie uvoľňuje vodu a elektrolyty, takže pite vodu, keď cvičíte, ako aj potom, aby ste doplnili to, čo stratíte. Ako aktívny jednotlivec denne spotrebujte najmenej 64 uncí vody. Zvyšok je tiež dôležitou súčasťou vášho kondičného režimu. Každý týždeň nechajte jeden až dva dni zotavenia, aby vaše telo zostalo silné a umožnilo sa uzdravenie.