Vhodnosť

Porovnanie vzpriamených bicyklov s indoor trenažérmi


Všetky typy stacionárnych bicyklov poskytujú účinné kardio cvičenie.

Ian Wyatt / Photodisc / Getty Images

Bez ohľadu na to, aká je vaša kondícia, môžete na stacionárnom bicykli, ako napríklad vo vzpriamenej alebo trenažérovej cyklistike, dosiahnuť efektívny kardiovaskulárny tréning. Oba typy bicyklov vám môžu pomôcť spáliť kalórie, zvýšiť vašu výdrž a vybudovať chudú svalovú hmotu. Tieto dva typy bicyklov sa výrazne líšia vo vlastnostiach; stojan ponúka automatizáciu a prednastavené ovládacie prvky a cyklistický tréner poskytuje viac autentický pocit z jazdy.

Stacionárny bicykel vzpriamený

Vzpriamený stacionárny bicykel je navrhnutý ako tradičný cestný bicykel, je však vybavený motorizovaným systémom, digitálnou konzolou a rôznymi úrovňami odporu. Výhodou vzpriameného bicykla je to, že zvyčajne poskytuje prednastavené tréningy, ktoré vám pomôžu zamerať sa na konkrétny cieľ v oblasti zdravia, ako napríklad horolezectvo na kopci na zvýšenie sily v nohách a gluteách, spaľovanie kalórií, ktoré vám pomôže schudnúť, zlepšenie zdravia srdca váš kardiovaskulárny systém a vytrvalosť zamerať sa na vašu silu a výdrž. Môžete tiež nastaviť bicykel do manuálneho režimu, ktorý vám umožní určiť úroveň odporu a trvanie tréningu.

Tréneri interiérových bicyklov

Cyklistický tréner v interiéri premení vaše cestné bicykle na indoor stacionárne bicykle, čo môže byť výhodné za nepriaznivého počasia. Celý bicykel je mierne vyvýšený; predné koleso spočíva na bloku, zatiaľ čo zadné koleso je pripevnené k trénerovi. Tréner tiež poskytuje odpor - ventilátor, tekutinu alebo magnetický - v závislosti od modelu. Odpor ventilátora je najviac obmedzujúci a hlučný, ale je tiež najmenej nákladný z týchto troch. Pedál poháňa ventilátor, ktorý je pripevnený k zadnej pneumatike. Magnetický odpor, ktorý je na tichej strane, používa zotrvačník, ktorý sa tiež pripevňuje k zadnej pneumatike. Odolnosť voči tekutinám sa rozširuje na magnetickom zotrvačníku s komorami odolnými voči tekutinám; odolnosť proti tekutinám stojí viac ako ostatné dva spôsoby, ale tiež poskytuje väčšiu premenlivú úroveň odporu.

Rozhodujúce faktory

Veľkosť a konkrétne nastavenie cestného bicykla, ako je typ sedadla, poloha sedadla, poloha riadidiel a dĺžka stonky, sú zvyčajne namontované na vašom konkrétnom tele, a preto môžu ponúknuť pohodlnejšiu jazdu. Okrem toho, ak ste vášnivým cyklistom, používanie skutočných vecí, dokonca aj v interiéri, vám môže byť viac vyhovujúce a ušetrí vám ťažkosti s prispôsobením sa na iný typ bicykla. Na druhú stranu, ak je vaším cieľom jednoducho kardio cvičenie a väčšinou pracujete doma, môže byť lepšou voľbou vzpriamený bicykel. Vzpriamený tiež ponúka rôzne prednastavené tréningy, čo môže byť obzvlášť užitočné, ak máte konkrétny cieľ v oblasti fitness, ktorý sa snažíte dosiahnuť. S indoor trénerom musíte mať vedomosti a skúsenosti, aby ste si mohli efektívne vytvoriť svoj vlastný tréning.

Úvahy o cene

Ak už vlastníte cestný bicykel a hľadáte najlacnejšiu alternatívu, víťazom môže byť tréner vnútorného bicykla; základného cyklistického trénera nájdete za približne 80 dolárov. Vzpriamené bicykle prichádzajú v niekoľkých rôznych cenových reláciách; veľmi základný bicykel je možné kúpiť za približne 200 dolárov a špičkové modely sa môžu predávať za približne 2 000 dolárov. Samotné cestné bicykle však môžu byť drahé, takže ak ich nevlastníte a plánujete jazdiť v interiéri, vzpriamený sa môže nakoniec vyplatiť.