Vhodnosť

Nevýhody stacionárneho bicykla


Pokiaľ v telocvični nechodíte do skupinového cyklu, stacionárny bicykel vám môže poskytnúť obmedzené a nudné cvičenie.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Stacionárne bicykle sú bežným znakom vo väčšine telocvičních klubov a klubov zdravia a veľa spotrebiteľov zameraných na fitnes sa rozhodne kúpiť si jeden pre svoje domovy. Aj keď stacionárny bicykel môže ponúknuť skvelé kardio cvičenie, ktoré zacieľuje a posilňuje vaše spodné telo, existuje niekoľko nevýhod pri budovaní vášho tréningu okolo stacionárneho rotopedu. Ak sa vám bicykel bude páčiť, pokračujte v používaní stacionárneho bicykla, ale pre vyváženejšie cvičenie zvážte striedanie rôznych metód cvičenia a zahrnutie ďalších častí cvičebného vybavenia.

Obmedzený dosah

Ak máte záujem o budovanie sily v nohách, prácu urobí stacionárny bicykel. Avšak budete zanedbávať zvyšok svojho tela. Vaše telo a jadro nedostanú cvičenie potrebné na zvýšenie sily, flexibility, kondicionovania a hustoty kostí. Na rotopede budete tiež spaľovať menej kalórií ako na iných zariadeniach. 180-libra osoba, ktorá robí 30 minút miernej cyklistiky na stacionárnom bicykli, spaľuje okolo 286 kalórií, v porovnaní so 408 kalóriami spálenými joggingom na bežiacom páse po dobu 30 minút.

Nuda

Mayo Clinic identifikuje nudu ako hlavnú prekážku účinného cvičenia. Stacionárny bicykel v telocvični alebo v suteréne neponúka scenériu alebo veľa duševnej stimulácie. Keď sa nudíte, môžete byť v pokušení skrátiť tréning. Takíto nadšení by vás tiež mohli viesť k tomu, aby ste sa trochu pomýlili za svojimi cieľmi. Podvádzanie na stacionárnom bicykli je ľahké; môžete zabrániť nastaveniu odporu vášho bicykla na svahy, zvoliť si menej temné tempo alebo pedál bezradne pomalý namiesto udržiavania realistickej cyklistickej kadencie.

Vnútorné nastavenie

Ak používate stacionárny bicykel na trénovanie na vonkajšie preteky, pripravujete sa o prax, ktorú potrebujete na zvládnutie počasia a terénu. Stacionárny bicykel v interiéri vás nebude pripravovať na nerovnomerné cesty a chodníky, teplo, vietor, dážď a nízke teploty. Vonkajší jazdci na bicykloch musia často robiť tréningy vo vnútri na nepohybujúce sa bicykle kvôli zraneniam, bezpečnostným obavám alebo snehové a ľadové búrky. Ak ste nútení ísť na bicykli vo vnútri, nezabudnite, že dojednanie je dočasné a pokúste sa tlačiť, aj keď ste v kontrolovanom prostredí.

Alternatívy

Ak chcete získať celotelové cvičenie, zvážte cvičenie, ako je plávanie, ktoré poskytuje kardio komponenty a silový tréning pre každú svalovú skupinu. Lepšou voľbou pre budovanie hustoty kostí by bol beh alebo aerobik s vysokým nárazom. Ak máte radi cvičebné vybavenie, vyskúšajte bežecký pás, schodový horolezec alebo eliptický stroj. Tieto možnosti vás postavia namiesto sedenia a počas cvičenia spálite viac kalórií a tuku. Keď trénujete na cyklistickom závode, nastupujte na skutočné koleso a jazdte na ňom, aby ste zmiernili nudu a zažili prvky, s ktorými sa stretnete počas vášho závodu.