Vhodnosť

Cvičenie AB na obnovu svalov po chudnutí


Vaše ABS sa bude cítiť ako korzet.

Digital Vision / Photodisc / Getty Images

Ak ste schudli a chcete viac definovaných brušných svalov, môžete túto oblasť posilniť niekoľkými kľúčovými cvičeniami. Podľa kliniky Mayo silné jadro zefektívni každodenný pohyb a pomôže predchádzať poraneniam dolnej časti chrbta. Prestavba svalov žalúdka po chudnutí môže byť vzrušujúca, pretože začnete vidieť definíciu svalov a lepšie padnú do džínsov.

Crunch Your Way to Muscle

Pokles úpadku zasiahne všetky brušné svaly. Ľahnite si na lavicovú lavicu s nohami pripevnenými pod čalúnením a ruky skrížené cez hrudník. Vydýchnite, keď si zohnete ramená a sťahujete brušné svaly. Na chvíľu sa zastavte a vdýchnite, zatiaľ čo vaše telo pomaly klesáte dozadu. Opakovať. Vypracujte si cestu až do 25 opakovaní. Ak chcete viac výziev, prepracovajte si cestu k držaniu 25 lb. závažie doska v oboch rukách.

Cyklujte svoju silu

Drtiny bicyklov sa zameriavajú na vaše spodné brucho, brucho konečníka a šikmé steny, ktoré sú bočnými stenami vašej brušnej steny. Položte na podlahu s ohnutými kolenami a položte obidve ruky za každú stranu vašej hlavy. Ohnite kolená a posúvajte ich kolmo k podlahe, zatiaľ čo vaše dolné končatiny sú rovnobežné s podlahou. V cyklistickom pohybe kopnite pravou nohou vpred. Zároveň posúvajte svoje ľavé koleno dovnútra smerom k svojmu jadru, keď otáčate pravým ramenom smerom hore a krčte svoje abs, aby ste sa stretli s kolenom. Opakujte a prechádzate cez každú stranu. Prejdite si až 100 opakovaní.

Počkaj tam

Ako jedno z najnáročnejších a najuznávanejších cvikov ab, visí koleno zdvíha celé vaše jadro. Oboma rukami uchopte bradu. Vaše telo by malo visieť s nohami rovno. Vydýchnite, keď zdvihnete obe nohy a vytvoríte uhol 90 stupňov. Pomaly sa vráťte do východiskovej polohy. Vypracujte si cestu až do 20 opakovaní.

Toč sa s tým

Zavádzanie je výzvou pre oblasť spodnej časti brucha, flexory bedra a lats. Koleno na podlahe oboma rukami uchopte ab valec. Vykonajte pushup pozíciu, s kolenami na podlahe a ab valčekom pod hrudníkom. Nadýchnite sa, keď valíte brušný valec dopredu, zatiaľ čo natiahnete svoje telo rovno von, aby ste sa nedotkli brucha k podlahe. Vydýchnite a potiahnite smerom do východiskovej polohy. Vypracujte si cestu až 30 opakovaní.

Úvahy a bezpečnosť

Aby ste predišli zraneniu, vykonajte každé cvičenie so správnou formou. Abs sú rovnako ako iné svalové skupiny a potrebujú čas na zotavenie. Pokúste sa brušné svaly pracovať trikrát až štyrikrát týždenne. Pred vykonaním nového cvičenia sa poraďte so svojím lekárom.