Výživa

Ako uvariť zdravú sviečku


Nezabudnite na vegetariánov, aby zvýraznili svoju bedrovú zver.

Eising / Fotodisc / Getty Images

Zverina je mäso zabité z jeleňov, ktoré majú tendenciu byť štíhlejšie ako zodpovedajúci kus hovädzieho mäsa. Zverina z hovädzej sviečky má približne 150 kalórií a je naplnená 30 gramami bielkovín. Vašou úlohou pri príprave zdravej sviečkovej zveriny je dodať prirodzenú výživu a zemitú chuť bez pridávania ďalších kalórií. Vychutnajte si chutnú sviečku ako stredobod jedla v páre s celými zrnami a zemitým vegetariánom, ako sú pór alebo zemiaky.

1.

Rozmrazte sviečkovicu v chladničke, ak je z dôvodov bezpečnosti potravín zmrazená na alebo pod 40 ° F. Nechajte 24 hodín rozmraziť na každých 5 libier zveriny a varte do jedného až dvoch dní.

2.

Marinujte sviečkovú cez noc v malom množstve extra panenského olivového oleja a kyseliny, ako je citrónová šťava, ocot alebo víno. Pridajte soľ, korenie a bylinky, ako je šalvia, rozmarín, tymián, bobkový list a majoránka. Aj keď malé množstvo oleja dodáva niekoľko kalórií navyše, pomôže to zabrániť tomu, aby sa chudá sviečková počas sušenia vyschla.

3.

Nechajte sviečkovú sviečku mierne zohriať pri izbovej teplote najviac jednu hodinu. Ak vezmete sviečkovicu priamo z chladničky na gril, nebude sa uvariť rovnomerne. Zahrievanie akéhokoľvek mäsa na viac ako jednu hodinu môže umožniť nebezpečnú úroveň rastu baktérií.

4.

Uvarte sviečkovicu pri teplote 375 ° F alebo nižšej. Vysoká teplota spôsobí, že sa svalové vlákna sprísnia a stuhnú vaše mäso. Grilovanie, grilovanie, dusenie alebo pečenie sú rovnako zdravé spôsoby varenia, ktoré nezahŕňajú pridávanie ďalších kalórií vo forme oleja. Sviečková panvica sa môže vyprážať na panvici, ak je nakrájaná na medailóniky, aby sa umožnilo rovnomerné varenie.

5.

Zveru s ohľadom na bezpečnosť potravín dokončite pri vnútornej teplote najmenej 160 stupňov F. Skontrolujte teplotu pomocou teplomera na mäso v najhrubšom bode sviečkovej. Zrninu nezvarujte, pretože bude mať tendenciu vysychať rýchlejšie ako hovädzie mäso.

Potrebné veci

  • Extra panenský olivový olej
  • soľ
  • korenie
  • Teplomer na mäso

Tip

  • Sviečkovú sviečku podávajte okamžite, keď je ešte veľmi horúca. Hneď ako začne vychladnúť, môže sa vyvinúť mastná textúra a hravá chuť alebo vôňa.