Výživa

Ako variť nízkotučný hamburger doma


Výber chudého proteínu je kľúčom k vytvoreniu chutného hamburgeru s nízkym obsahom tuku.

Creatas Images / Creatas / Getty Images

Hamburgery sú bohaté na bielkoviny makronutrientov, ale v závislosti od ich prísad a spôsobu prípravy nemusia vždy zapadať do plánu zdravej výživy. Tradičné mleté ​​hovädzie hamburgery môžu mať vysoký obsah nasýtených tukov a kalórií, najmä ak sú vyprážané v ďalšom oleji. Vytvorenie domáceho hamburgeru s nízkym obsahom tuku je našťastie jednoduché a umožňuje šéfkuchárovi vyberať kvalitné a výživné prísady. Grilované alebo grilované hamburgery vyrobené zo zdroja chudého proteínu sú zdravou alternatívou k zvyčajne mastnému jedlu s rýchlym občerstvením.

Pripravte Burgers

1.

Vyberte zdroj bielkovín s nízkym obsahom tuku, ako je chudé mleté ​​hovädzie mäso alebo mletá morka. MayoClinic.com odporúča používať výber alebo výber kusov hovädzieho mäsa, ako je mleté, pečené, guľaté, sviečková alebo sviečková. Vyskúšajte nahrubo čierne fazule a hnedú ryžu, ktoré vám ponúkajú vegetariánsky burger s vysokým obsahom vlákniny a nízkotučné.

2.

Vybratý proteín skombinujte v miske s korením, ako je čierne korenie, nálev košeľovej soli, mletého kmínu alebo čerstvo mletých bylín. V tomto okamihu zmiešajte akúkoľvek aromatickú zeleninu, ako je mletý cesnak alebo cibuľa.

3.

Tvarujte proteínovú a korenkovú zmes na jednotlivé kruhové placičky. Vytvárajte placky, ktoré majú jednotnú hrúbku a obvod, aby sa zaistilo rovnomerné varenie.

Varte hamburgery

1.

Potiahnite rošt na grilovanie alebo pekáč na pečenie malým množstvom varného spreja. Nastavte bolesť stojana alebo brojlera približne 5 palcov od zvoleného zdroja tepla. Pripravte oheň na drevenom uhlí, ohrejte plynový gril alebo otočte rúru do polohy "grilovanie".

2.

Zapekajte alebo opečte hamburgerové placky, raz listujte špachtľou, až kým nedosiahnu vhodnú vnútornú teplotu meranú teplomerom na potraviny. Mleté hovädzie mäso by malo dosiahnuť 160 stupňov Fahrenheita a mleté ​​morčacie mäso by sa malo variť pri teplote 165 stupňov Fahrenheita.

3.

Vyberte hamburgery z ohňa, prikryte hliníkovou fóliou a nechajte ich asi 5 minút odpočívať, aby zapečatili príchuť a šťavy.

4.

Položte každú placku na celozrnné buchty a podávajte s rôznymi zálievkami a nízkotučnými prísadami, ako je hnedá horčica alebo horúca omáčka. Grilovaná alebo čerstvá zelenina, ako je cibuľa, šalát a paradajka, sa dobre páruje s hamburgermi a do jedla prispieva živinami a vlákninou.

Potrebné veci

 • Zdroj chudého proteínu
 • miska
 • korenie
 • Sprej na pečenie
 • špachtľa
 • Potravinový teplomer
 • Alobal
 • Celozrnná buchta
 • polevy
 • korenie

Výstraha

 • USDA varuje, že surové a nedostatočne tepelne upravené mäso môže obsahovať škodlivé baktérie. Aby ste sa uistili, že všetky baktérie sú zničené, vždy varte mäso na svoju bezpečnú minimálnu vnútornú teplotu, meranú teplomerom potravín.