Vhodnosť

Sú brušné drtia jedným spoločným cvičením?


Držte ruky na hrudi, aby sa drtia trochu uľahčili.

Pixland / Pixland / Getty Images

Ak sa cvičenie považuje za jednodielny kĺb alebo izoláciu, znamená to, že zahŕňa pohyb iba v jednom kĺbe. Počas kučeravosti bicepsov sa napríklad pohybujú iba lakte. Avšak páčové ramená si vyžadujú pohyb po pleciach a lakťoch, a preto sa nepovažujú za činnosť s jedným kĺbom. Keď vykonávate brušnú krízu, jediný pohyb sa objaví na vašej chrbtici, a preto sa považuje za cvičenie s jedným kĺbom alebo izoláciou.

Brušná kríza

Brušná kríza sa najčastejšie vykonáva na cvičebnej podložke a ideálne s kolenami ohnutými a chodidlami zdvihnutými na lavicu alebo stoličku. S rukami za hlavou alebo pažami na hrudi ohnite chrbticu dopredu zdvihnutím lopatiek o pár centimetrov od podlahy. Zložte ramená späť na rohož a potom choďte do ďalšieho opakovania. Vždy, keď chcete mať svaly teplé, vždy chcete robiť drinky, takže ich na konci tréningu buď nasaďte, alebo pred začatím cvičte 5 až 10 minút na svetle kardio.

Zapojené svaly

Pretože brušné drviny sú cvičením izolácie, nevyžadujú pomoc od mnohých svalových skupín. Primárny sval, ktorý spracováva najväčšie percento záťaže, je váš brušný brušný sval, ktorý je najväčším svalom vo vašej abs. Brušný sval rectus prechádza cez prednú časť trupu, od panvy po hrudnú kosť, takže keď sa sťahuje, je schopný ohnúť chrbticu vpred proti odporu. Pomáhajú vám tiež vaše šikmé oblasti, ktoré sú najčastejšie známe svojimi schopnosťami krútenia trupu a ohýbania strán, ale tiež pomáhajú pri flexii chrbtice.

Rozdiel medzi sit-up

Aj keď sú sedadlá podobné drtí, vyžadujú pohyb vo viacerých kĺboch, a preto sa považujú za zložené cvičenie. Nielenže sa ohýba chrbtica, ktorá si vyžaduje prácu od rectus abdominis a šikmých ramien, ale aby stúpala až do trupu, aby dosiahla stehná, vyžaduje, aby sa bedrový kĺb vykonával ohýbanie. V dôsledku toho sa prijíma skupina svalov flexor bedrového kĺbu vrátane iliopsoov, tensor fasciae latae, rectus femoris a sartorius, aby zvládli prvok flexia bedra pri cvičení.

Výhody izolačných cvičení

Izolačné cvičenia sú ideálne na špecifickejšie zameranie vývoja v určitých svalových skupinách. Ak máte záujem o budovanie sily vo vašej abs, pretože by ste chceli vylepšiť svoju polohu, alebo sa snažíte vybudovať si veľkosť a tón v bruchu, drtia by bolo efektívnejšie začleniť do vášho tréningu ako sedenia. Pretože drví rýchlejšie unavujú vaše brucho a šikmo, mali by byť naplánované na konci tréningu, takže svaly nie sú unavené, keď sú potrebné na pomoc počas zložených cvičení.