Vhodnosť

Nepodarilo sa rozťažiť vaše nohy na bolesť?


Po cvičení si adresujte bolesť nôh.

Strečing ponúka veľa výhod, keď sa vykonáva správne, vrátane zlepšenej flexibility kĺbov a možnosti zníženého rizika zranenia počas fyzickej aktivity. Správne postupy zahrievania a ochladzovania, ktoré sa zameriavajú na dynamické a statické napínanie, môžu pomôcť znížiť bolestivosť svalov. Pochopenie niektorých faktorov, ktoré prispievajú k bolestiam nôh, vás prevedie úpravou tréningovej rutiny s cieľom zmierniť príznaky.

Nepreháňajte to!

Jednou z najpravdepodobnejších príčin bolesti nôh po cvičení alebo fyzickej aktivite je nadmerné zaťaženie vašich svalov. Vaše telo má zabudované mechanizmy, ktoré vás prevedú pri práci tak, aby ste sa mohli chrániť a vyhnúť sa ich preháňaniu. Ak cvičíte a začnete prežívať mierne až ťažké nepohodlie, okamžite znížte intenzitu a upravte svoj tréning. Dbajte na to, aby ste svoje cvičenia postupne zvyšovali, aby ste znížili riziko poranenia pri nadmernom používaní. Zápal svalových vlákien, ktoré sa po nadmernom používaní pokúšajú opraviť, môže viesť k opuchom 24 až 72 hodín po cvičení, čo často vedie k bolesti.

Dynamické predhrievacie rozcvičky

Rutina pred tréningom je nevyhnutná na zníženie bolesti, zníženie rizika zranenia a zlepšenie výkonu počas tréningu. V článku z roku 2006 „Journal of Strength & Condition Research Research“ sa zistilo, že zahrievanie dynamickým pohybom zlepšilo výkon účastníkov v cvičeniach zameraných na výkon a pohyblivosť a nesúviselo so zníženým výkonom a výkonom pozorovaným pri statickom predlžovaní pred tréningom. Preto, aby ste znížili svoju bolesť počas a po tréningu nôh, pridajte dynamické strečingy vykonávané najmenej po 10 opakovaní, rýchlo a rovnomerne sa pohybujte bez toho, aby ste si oddýchli alebo si naťahovali. Napríklad zahrňte kopy do dolných končatín, výpady a členkové pumpy ako súčasť zahrievania.

Natiahnite to

Po ukončení tréningu a ochladzovania pridajte statické úseky, ktoré pomôžu zlepšiť pohyblivosť kĺbov a odstrániť všetku nahromadenú kyselinu mliečnu a ďalšie metabolické chemikálie. Pohybujte sa pomaly a presne počas úsekov, držte aspoň 30 sekúnd alebo dlhšie u starších dospelých. Dokončite najmenej štyri opakovania každého úseku a pridajte ešte viac opakovaní pre akýkoľvek úsek, ktorý sa zameriava na vaše bolesti svalov.

Kedy byť opatrný

Bolesť môže byť príznakom závažných zdravotných problémov vrátane hormonálnej nerovnováhy a neurologických chorôb. Ak sa bolesť nôh objaví dlhšie ako niekoľko hodín, navštívte svojho lekára. Núdzovú starostlivosť o akúkoľvek silnú bolesť získate, najmä ak nemôžete chodiť. Niektoré bežné zranenia, ako napríklad zlomenina stresu, môžu spôsobiť chronické bolesti a lekár by ich mal riešiť. Prerušte akékoľvek cvičenie, kým to nevymažete u svojho lekára.