Vhodnosť

Pomáhajú vám Ab cvičenia získať brucho ploché?


Drtia nie sú orezávačom brušnej kosačky.

Comstock / Comstock / Getty Images

Nespadnite na infomercialné správy, ktoré sľubujú zmenšiť brucho a dostanú vám šesťbalenie, keď použijete ich cvičebný systém. Bodové zníženie nie je jednoducho možné. Ab cvičenia pomáhajú posilňovať svaly na prednej časti trupu, ale nevedú k strate tuku okolo vašej bránice, ktorá tieto svaly zakrýva a dáva vám čokl. Celkové chudnutie môže pomôcť zmenšiť váš stred, ale ako efektívne závisí od vašej genetiky, pohlavia a veku.

Cvičenie a brucho ploché

Ak chcete stratiť brušný tuk, čo vedie k plochému žalúdku, musíte zvýšiť spaľovanie kalórií, znížiť príjem kalórií a zamerať sa na vysoko kvalitné a výživné potraviny. Ab tréningy spaľujú malé množstvo kalórií v porovnaní s kardio-tréningom s vysokou intenzitou. V dokumente uverejnenom v časopise „Journal of Obesity“ v roku 2011 sa skúmali viaceré štúdie o strate tukov v záťaži a v bránici a dospelo sa k záveru, že cvičenie s vysokou intenzitou je účinnejšie na zníženie obsahu tuku v žalúdku ako iné typy cvičenia. Namiesto toho, aby ste sa dostali na ploché bruško, vyskúšajte kardiostimuláciu trvajúcu 20 až 30 minút, ktorá zahŕňa intervaly od dvoch do štyroch minút pri celkovom tempe, po ktorom nasleduje rovnaké množstvo času pracujúceho pri jednoduchom tempe.

Jesť

Všetky drtia, dosky a sedadlá na svete nevyrovnajú zlú stravu. Konzumácia priveľa rafinovanej múky, pridanie cukru a tukových tukov môže spôsobiť, že vaše telo ukladá tuk v bruchu. Ak chcete získať plochý žalúdok, musíte schudnúť všade - to znamená, že musíte konzumovať menej kalórií, ako spaľujete denne. Nechajte kalórie, ktoré jete, pochádzať z chudých bielkovín, ako sú tofu, kuracie alebo biele ryby bez kože, celé zrná a listová zelenina. Do denného stravovacieho plánu zahrňte aj niekoľko porcií zdravých nenasýtených tukov. Tieto tuky, ktoré sa nachádzajú v orechoch, mastných rybách a olivovom oleji, ponúkajú dôležité živiny a je menej pravdepodobné, že budú uložené ako brušný tuk. Venujte pozornosť aj tomu, ako jedlá, ktoré jete, ovplyvňujú váš systém. Niektorí ľudia zažívajú nadúvanie napríklad po konzumácii mliečnych výrobkov, pšenice a sóje, čo vám môže dať vzhľad poochu.

Stres a spánok

Ak ste zdôrazňovaní, ako schudnúť a schudnúť, aby sa zmestili do vášho abs tréningu, nerobíte to, že hľadáte plochý abs. Stres môže tiež vyplývať z pracovných, rodinných, spoločenských alebo samozvaných povinností a očakávaní. Nedostatok spánku a stresu zvyšujú v tele produkciu stresového hormónu kortizolu, čo vedie k ukladaniu tuku v bránici. Zvyšuje to aj signály hladu, takže udržanie príjmu potravy pod spálením kalórií sa stáva problémom. Získajte sedem až deväť hodín spánku za noc a podniknite kroky, napríklad jogu alebo meditáciu, aby ste znížili každodenný stres. Tieto kroky urobia viac, aby vám dostali ploché brucho, ako niekoľko drví za týždeň.

Dôležité informácie

Vaše cvičenie nemusí zaručiť plochý stred, ale ponúka množstvo ďalších výhod. Tréningom svojej ABS si vybudujete základnú silu, ktorá vám pomôže pri každodenných činnostiach, od zdvihnutia koša na bielizeň po vybratie koša. Sila jadra je tiež nevyhnutná pri prevencii bolesti chrbta a zlepšovaní držania tela. Vyberte si cvičenia, ktoré sa zameriavajú na všetky svaly ABS a chrbta, nielen na drvenie. Pri práci s vašou ABS zahrňte cvičenia, ako je napr. Otáčanie lana, ktoré zahŕňa šikmé strany po stranách pásu, a držiaky dosiek, ktoré sú zamerané na hlboký priečny brušný sval.