Vhodnosť

Kreatívne cvičenia pre starších


Vyberte si tanec alebo inú tvorivú činnosť na cvičenie pre seniorov.

Zdroj obrazu / digitálne videnie / obrázky

Získanie správneho druhu a množstva cvičenia je dôležité v každom veku, ale je obzvlášť dôležité pre starších ľudí. Vhodné cvičenia udržujú pohyb kĺbov a zlepšujú kardiovaskulárne funkcie. Typické cvičenia ako jogging alebo chôdza však nemusia byť také priateľské alebo zábavné ako iné typy tvorivej činnosti. Existuje viac kreatívnych cvičení pre starších ľudí, aby sa pohybovali.

Vodný aerobik

Vodný aerobik je cvičenie s nízkym dopadom vhodné pre seniorov všetkých úrovní fitness. Vyberte si aerobik z plytkej vody pre tých, ktorí sa necítia tak pohodlne vo vode, a triedy hlbokej vody pre tých, ktorí chcú zintenzívniť svoje cvičenie a ktorí sa neboja vody. Triedy ako vodný volejbal alebo synchronizované plávanie pre seniorov zlepšujú kardiovaskulárne zdravie pri práci svalov a pohybujúcich sa kĺbov. Špeciálne navrhnuté triedy artritídy sú vhodnou voľbou pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou. Tieto triedy sa zvyčajne konajú v bazéne s rampou namiesto rebríka a sú dobrou voľbou pre tých, ktorí majú problémy s vstupom a výstupom z bazéna.

Vstaň a tanec

Mnohí seniori majú z tanečného tanca radosť zo sociálneho a fyzického cvičenia. Podľa Dancing for the Dream je tanec tretia najobľúbenejšia mimoškolská aktivita na svete pre ľudí nad 50 rokov. Tanec znižuje krvný tlak, zvyšuje pohyblivosť bez poškodenia kĺbov, zlepšuje rovnováhu, zvyšuje hmotnosť kostí a svalov a pomáha udržiavať zdravé telo. hmotnosti. Podľa Americkej asociácie dôchodcov, AARP, najnovší výskum naznačuje, že tanec môže dokonca pomôcť znížiť riziko Alzheimerovej choroby a demencie.

Conductorcise

Dirigentstvo je jedným z najrýchlejšie rastúcich programov na udržanie aktívneho života seniorov v Spojených štátoch. Je vhodný pre seniorov, ktorí sú mobilní a pre tých, ktorí sú viazaní na invalidný vozík. Dirigent používa pohyby dirigovania, zatiaľ čo klasická alebo iná hudba sa hrá na pozadí. Dirigentské kurzy v centrách pre seniorov a komunitných centrách, ako aj v domácich videách udržujú seniorov kreatívne v pohybe s hudbou.

Pomalé a intenzívne Tai Chi

Tai Chi je bojové umenie zamerané na mentálne a duchovné aspekty integrovaného pohybu. Tai Chi je séria 19 pohybov v jednej póze a baví ho seniorov vo wellness centrách, senior centrách a prostredníctvom domáceho videa. Podľa webovej stránky Inside Elder Care poskytuje Tai Chi seniorom 12 kľúčových výhod: zmierňuje fyzické stresové účinky, podporuje hlboké dýchanie, znižuje úbytok kostnej hmoty, zlepšuje menšiu silu tela, zmierňuje bolesti pri artritíde, znižuje krvný tlak, vyžaduje integráciu mysle a tela. , zvyšuje energiu, zvyšuje mentálnu kapacitu a koncentráciu, podporuje rýchlejšie zotavenie z mozgovej príhody a srdcového infarktu a zlepšuje stavy Alzheimerovej sklerózy multiplex a Parkinsonovej choroby.