Vhodnosť

Crossfit Cvičenie S Činky Vs Barbells

Crossfit Cvičenie S Činky Vs BarbellsWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri cvičeniach, ktoré si vyžadujú činku, jednoducho prejdite na činky.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Činky sú nástrojom výberu pre CrossFitters po celom svete. Cvičenia ako chytiť, čistiť a trhať, tlačiť, tlačiť a deadlift tvoria základ mnohých tréningov CrossFit - spolu s pohybmi telesnej hmotnosti, cvičeniami s medicinálnymi loptičkami a cvičeniami na kardio. V skutočnosti vo väčšine telocviční CrossFit pravdepodobne nenájdete ani jednu sadu činiek. Ako už bolo povedané, nie je dôvod, aby ste pre tréningy CrossFit nemohli zmeniť činky.

Vybaviť sa

Ako minimum, vaše zariadenie CrossFit by malo mať olympijskú tyčinku s váhami a výťahovú lištu podľa „CrossFit Journal“. Ďalej budete potrebovať lavičky, stojany a kus vybavenia pre kardio, ako napríklad veslovací trenažér, potom akékoľvek ďalšie doplnky, ako sú laná, gymnastické krúžky a kanvica. Činky nie sú nevyhnutné, ale sú užitočným doplnkom. Barbells by však mali byť vašou prioritou a ako prvé na zozname vecí, ktoré treba hľadať pri výbere posilňovne.

V nadväznosti na list

Ak ste spoľahlivý CrossFitter, väčšina cvičení, ktoré vykonávate, bude WOD - tréningy dňa, ktoré sú zverejnené na webovej stránke CrossFit. Tieto zriedkavo zahŕňajú činky a zvyčajne sa zameriavajú na činky, telesnú hmotnosť a konvica. Keď prísne dodržiavate CrossFit, nie je miesto na nahradenie, takže keď cvičenie vyžaduje mŕtve ťahy a činky na čistenie, budete musieť robiť činky na odstraňovanie činiek a čistenie činiek - žiadne výnimky.

Ohyby pravidiel

Niekedy nie je vždy možné sledovať tréningy CrossFit WOD alebo benchmarkové tréningy presne tak, ako sú napísané. Môžete trénovať v rušnej komerčnej telocvični, byť na dovolenke alebo často pracovať mimo domova a cvičenia ohýbať tak, aby vyhovovali vášmu okoliu. V tomto prípade je prechod na činky v poriadku. Craig Parcells z CrossFit Hoboken v New Jersey odporúča tréning Činka Peklo, ktorý zahŕňa mŕtve ťahy, čistí, tlačí lisy a drepuje všetko činené s činkami po piatich opakovaniach. Prípadne tiež odporúča vylepšiť tréningové sady CrossFit, aby pracovali s činkami. Dobrým príkladom je zmena populárneho tréningu Franka s porovnaním CrossFit tak, aby ste robili svoje burácanie a zároveň držali činky.

Výhoda činky

Namiesto toho, aby ste prešli na činky ako poslednú možnosť, pozerajte sa na to ako na príležitosť na ďalší rozvoj svojho tréningu. Činky majú oproti barbells niekoľko výhod, pretože zaberajú menej miesta, sú lepšie pre stabilitu kĺbov a stále zvyšujú pevnosť, poznamenáva tréner CrossFit Michael Ruthordford. Cvičenia CrossFit navyše často zahŕňajú olympijské vleky, ktoré sa môžu ťažko naučiť, najmä ak nepracujete s kvalifikovaným trénerom. Činka verzie týchto sú oveľa ľahšie pochopiť a potenciálne aj bezpečnejšie, takže začiatočníci môžu byť skutočne lepšie držať činky pri spustení CrossFit.